pondělí 26. ledna 2015

Bistro Le Camille

Bistro Le Camille se pyšní výhodnou lokací ve Štefánikově ulici 8, tedy poblíž stranice metra Anděl. Od ostatních, nově vzniklých podniků podobného rázu se liší především nabídkou kvalitních domácích těstovin, na které nás také nalákalo. Za něco málo přes 100,- se zde člověk chutně naobědvá, posedí na zahrádce nebo uvnitř a nemusí na jídlo ani dlouho čekat.


Vyzkoušely jsme pastu s hovězím ragú a raviolli plněné batátami s prosciuttem – tedy specialitu dne.

 

Na těstovinách byla znát vysoká kvalita a čerstvost, chuť se nedala srovnávat s chlazenými těstovinami ze supermarketů. Zároveň množství masa, sýru i náplně bylo dostačující, takže se člověk tak akorát najedl – za podobnou cenu jako za obědové menu ve většině restaurací, ale s pocitem, že udělal něco pro své zdraví.Kromě těstovin zde můžete ochutnat bohatě obložené bagety za příznivou cenu 59,- a pokud máte chuť jen na malou svačinu, nabízí se třeba netradiční salát z černé čočky za 32,- nebo obložený chléb za 25,-. Nápad s krajícem chleba nás sice zaujal, protože kolikrát samy potřebujeme jen něco malého na odpoledne a jediná možnost je jogurt s miniporcí müsli, koláč nebo velká bageta, avšak svým vzhledem nás zas tolik nezaujaly a shodly jsme se, že by si zasloužily bohatší oblohu.Je však z čeho vybírat, protože podnik nabízí i různé koláče, buchty, quiche, menší zeleninové saláty, domácí pečivo a netradiční limonády.


Bistro doporučujeme hlavně pracujícím, které nebaví nezdravé obědy ve firemních kantýnách a obědová menu v restauracích jim přijdou pořád stejná. Mohou si zde totiž rovnou nakoupit hotové jídlo na celý den a neutratit majlant.

Žádné komentáře:

Okomentovat