pondělí 26. ledna 2015

Gastropárty - souboj amatérských kuchařů

Gastropárty – nápad tří kamarádů, kteří chtěli dokázat, že i kluci umí vařit. Především ale dokázali, že umí uspořádat skvělou akci, která spojuje milovníky dobrého jídla. Z původně komorní akce se díky facebooku a dobrým ohlasům stal během krátké doby skutečný sraz amatérských kuchařů z celé Prahy a před třemi lety jsme tak byli svědky nekonečné přehlídky kulinářských specialit, které se pomalu nevešly do Klubovny 2. patro v Dlouhé ulici, kde se Gastopárty pravidelně koná.


Jak vůbec taková akce probíhá? Hlavní pořadatel, Jakub Macháček, zhruba jednou za dva měsíce svolá po facebooku všechny příznivce, ale přidat se může každý, kdo rád vaří. Soutěžící dostanou za úkol připravit na dané téma (ať už se jedná o národní kuchyni či specifickou ingredienci) předkrm, hlavní jídlo nebo dezert. Pokrm můžete donést sami nebo v páru, ale pokud si zrovna nenajdete odpoledne čas vařit, za příspěvek 200,- se můžete akce zúčastnit čistě jako konzument a svým hlasem tak také přispět k rozhodnutí o výherci. Hlasuje každý a to až pěti hlasy. V jednotlivých kategoriích se zvolí tři nejlepší speciality a vítězové dostanou zajímavé ceny od tématických sponzorů.


30.1.2014 se konala Gastropárty na téma chilli. Měli jsme možnost ochutnat různá mexická, indická i španělská jídla, pikantní čokoládové dezerty i alkoholické koktejly. Pálivost byla označena jednou až pěti papričkami, ale většina soutěžících naše chuťové pohárky spíše šetřila. Pokud však autor označil své jídlo pěti papričkami, jako třeba často zmiňované kuře Vindaloo, stálo to za to, a pro takové případy byly na stole připraveny chladivé jogurty. Mezi naše favority patřily kromě ohnivého kuřete také guacamole pomazánka, pikantní hovězí svíčková nebo domácí čokoláda s chilli. Po vyhlášení vítězů, kteří se těšili z cen ve formě Lakyho chilli omáček nebo kurzu italštiny pro gurmány, zahráli DJs Cashmeer & Skywalker a návštěvníci tak mohli své nacpané žaludky rovnou vytančit.

Nejbližší termín je 19.3.2015 a soutěžit můžete s recepty z filmů a knížek, tak směle do toho!

Žádné komentáře:

Okomentovat