neděle 1. února 2015

Café Neustadt


Café Neustadt v budově Novoměstské radnice na Karlově náměstí nabízí nejen výbornou kávu, ale můžete se zde i skvěle a zdravě najíst.


Nekuřácká kavárna Café Neustadt je novou pobočkou oblíbené kavárny Café v lese, jen možná ještě o něco lepší. Je to trochu kavárna, trochu bar, trochu galerie a trochu bistro, všechno tak nějak akorát. 
V kavárně je pro mě (překvapivě), ze všeho nejdůležitější káva. I kdyby byla kavárna sebelepší, ale nenabízela dobrou kávu, tak už mě v ní nikdo neuvidí. Café Neustadt tohle kritérium zvládá skvěle, nabízí totiž výbornou berlínskou kávu Bonanza a více než směle tím konkuruje kavárně mamacoffee, která sídlí jen o pár metrů dál. Navíc musím pochválit baristy, kteří kávu umí také dobře připravit, což bohužel není v kavárnách pravidlem. Pokud však nejste příznivcem kávy, jistě si zde také vyberete. V nabídce je například čerstvý mátový a zázvorový čaj. V hodinách večerních ocením například pivo z Poličky.


 
V Café Neustadt se můžete i skvěle najíst. Každý den je v nabídce hned několik druhů dortů, koláčů, quiche, vajíčka, polévka, pomazánka s domácím pečivem a mnoho dalšího. Skvělý nápad je vypsání složení ke koláčům ve vitrínce, z toho by si ostatní kavárny, cukrárny a vůbec všichni, měli vzít příklad. Bohužel, ne vždycky je složení ideální. S nějakým tím tukem, cukrem a bílou moukou se u sladkého pečiva musíme smířit, ale volila bych raději ty, ve kterých není tuk ve formě kokosového oleje, třtinovým cukrem místo bílého si taky moc nepomůžeme. Osobně bych ocenila, kdyby v nabídce přibylo něco celozrnného, už jen proto, aby to lépe zasytilo. Z nabídky bych se ještě vyhnula domácímu zapečenému musli. Domácí nedomácí, zapéká se pořád jen na tuku a s větším množstvím cukru. Ale i tak, milovníci sladkého si určitě najdou to svoje. Já ze sladkého ochutnala jáhlovou kaši s ovocem a pohankové lívanečky s javorovým sirupem a banánem. Oboje můžu jen doporučit, zejména jáhlovou kaši, které bylo akorát, nebyla přeslazená, ke svačině i snídani skvělá volba. Dobré jsou také polévky, které bývají často veganské, ale pochutnají si na nich určitě i masožravci. Neobsahují sice maso, ale většinou jsou luštěninové nebo s tofu, takže nějaké ty bílkoviny se také najdou. Včetně čerstvého pečiva za ně zaplatíte 45 korun. Mými největšími favority jsou ale pomazánky. Zkusila jsem dýňovou s kešu a foccaciou a pak klasický hummus s čerstvou houstičkou. Můžu říct, že takhle dobře jsem se za 55,- dlouho nenajedla. Dýňovou jsem dokonce nebyla schopná spořádat celou, což se u mě běžně nestává. Na přesné složení pomazánek jsem se obsluhy sice neptala, ale věřím tomu, že na nich není co vytknout. 
Na celkové atmosféře kavárny mají svůj podíl i takové maličkosti, jako příjemná hudba, karafa s vodou automaticky zdarma, květiny na stolech a mnoho dalšího. Tady prostě vědí, jak na to. 
Jediné, co musím vytknout, je obsluha. Někdy bývá trochu pomalejší a bohužel mě dvakrát zapomněla obsloužit úplně. Párkrát jsem se musela se svojí objednávkou připomenout. To je veliká škoda, protože konkurence kaváren je v Praze už tak velká, že by si na kvalitu obsluhy měli dávat větší pozor. 
Recenze ze dne 7. 3. 2014


Aktualizace 1. 2. 2015
Obsluha se celkově zlepšila a zrychlila, což je skvělé. Na druhou stranu se ceny jídla v průměru o 5 až 10 korun zvýšily, což je škoda, protože už café Neustadt nelze řadit mezi místa, kde se dá dobře najíst za rozumnou cenu. 

Žádné komentáře:

Okomentovat