středa 8. dubna 2015

28. březen - Světový den zdraví a JinoniceJinak

V sobotu 28. března jsme byly pozvané hned na dvě akce, první byl Světový den zdraví, který pořádala organizace IFMSA, která sdružuje studenty medicíny. Tam jsme strávily dopoledne a poté se přesunuly do Jinonic na festival Super JinoniceJinak pořádaný spolkem JJinak, kde jsme měly workshop o výživě s prodejem nějakých těch dobrot. Nakonec z toho byl spíš stánek s jídlem. :)

Stan IFMSA byl umístěn před Palladiem, proto se zastavilo celkem dost kolemjdoucích. U některých stánků si mohl člověk nechat orientačně změřit tlak, množství tělesného tuku a kuřáci množství vydýchaného CO. A když píši orientačně, myslím skutečně orientačně, tyto jednoduché přenosné přístroje nikdy neměly mou důvěru, lidé na ně však slyšeli, a tak se např. u stánku s měřením tělesného tuku, který byl hned vedle nás, stály fronty. Stůl s námi sdílela organizace na pomoc s odvykáním kouření.

fotka převzatá od Katie Vu

U nás si mohli lidé prohlédnout fotky s ukázkovými porcemi snídaní, svačin, obědu a večeří a přečíst zdravou 13. Pro názornost jsme přinesly přibližnou doporučenou denní dávku ovoce a zeleniny, někteří se divili, že je to tak málo, jiným zase přišlo nemožné toho sníst tolik.
Ale ze všeho nejvíce se nás návštěvníci ptali na to, co jim zrovna vrtalo hlavou, čemu ve výživě nerozumí a samozřejmě jak zhubnout. Kromě redukce jsme tak povídaly o palmovém oleji, o ovoci v odpoledních hodinách nebo třeba o tom, jak vymyslet jídelníček, když člověk v práci nemůže jíst.
Odpoledne nás vystřídala kolegyně z prváku a my se odebraly na festival do Jinonic.


Připravily jsme tvarohový koláč s lesními plody (recept zde), toasty s hummusem z černých fazolí, malé cupcaky, quiche se špenátem a domácí zapečené müsli s jogurtem (které mělo být flapjackem :D).
Největší zájem byl o koláč a quiche, někteří lidé se i vraceli, což nám udělalo náramnou radost.


Strávily jsme tam asi 3 hodiny, celý festival měl příjemnou atmosféru a bylo trochu nezvyklé vidět v univerzitní budově skupinky tu s flaškou vodky, tu s rumem, tu s vínem nebo točeným pivem. A kdo si sváču nevybral u nás, měl možnost dát si kuskus, polévku nebo hotdog u stánku pořadatelů. :)

Žádné komentáře:

Okomentovat