úterý 21. dubna 2015

Café 8

Edit: 28.10.2015 - Café 8 zavřelo :(

Možná znáte Bistro 8 na Letné a možná už jste podle instagramu zaznamenali, že do jeho mladšího bráchy, Café 8 v Říčanově 19, chodím opravdu často. A pokud ne, tak se aspoň dozvíte o skvělém novém podniku.


Tuto kavárnu jsem si oblíbila především pro její útulnost, jednoduchý design a nejlepší zahrádku, kde je sezení opravdu na zahradě mezi břevnovskými vilkami. Další plus patří příjemné obsluze a dobré kávě.


Poslední měsíc jsem se v kavárně vyskytovala opravdu často, a to proto, že jsem tam chodila psát bakalářku. Výše uvedené důvody snad dostatečně vysvětlují, proč jsem si vybrala zrovna tento podnik. Člověk tu může sedět celé odpoledne, nají se, doplní kofein a dostane karafu vody zdarma. Obsluha se na něj nedívá blbě, že by měl odejít, když si půl hodiny nic neobjedná. (Kdo ví, třeba až se kavárna trochu proslaví, to bude jiné, ale zatím mi to vyhovuje.) Kakaový moučník s hruškami byl skvělý, ostatně jako všechny moučníky s hruškami, takže mě tento mile překvapil.


Nabídka jídla je široká a pravidelně se obměňuje, většinou narazím na alespoň jednu novou věc - např. o Velikonocích zajíce a jidáše. Jak můžete vidět, ceny jsou lidové. To platí u většiny jídla, které je vystavené na baru - moučník kolem 35,-, quiche 48,-, vše je domácí.


Na fotce je lososový quiche, dále jsem ochutnala cibulový se slaninou, na fotce níž je quiche s kozím sýrem (moc zajímavý) a kalkulačka (nutnost).


V kavárně je možné dát si i polévku za 38,- a hlavní jídlo, a to během celého dne, dokud se nesní všechny zásoby. To stojí kolem 100,-.


Polévka byla dobrá a oceňuji neomezenou zásobu pečiva, takže jsem se z ní zvládla i navečeřet. Plus patří jednoduché a vyvážené chuti zeleninové polévky tak, jak má být, ani moc soli, ani moc koření.


Co mě však nemile překvapilo, je velikost (malinkost) porce hlavních jídel. Zkusila jsem ho dvakrát (na fotce španělský ptáček) a pokaždé to bylo podobné, takže jsem buď měla smůlu a nebo jsou porce prostě malé. Myslím, že přidat trochu rýže by neškodilo, ptáček mi takhle i stačil.

To je však jediné, co bych vytkla, jinak jde skutečně o skvělý podnik a o žádném podobném nevím. Znám kavárny buď kuřácké nebo moc tmavé nebo s nepříjemnou obsluhou nebo moc velké a plné lidí, což člověka taky ruší u práce. Navíc oceňuji i nabídku dobrého vína a točeného piva, takže v létě to vidím na ideální místo pro sraz s přáteli.

Do kavárny tedy chodím za příjemnou atmosférou, klidným prostředím, dobrou kávou, milou obsluhou a skvělými svačinami.

Žádné komentáře:

Okomentovat