pondělí 13. dubna 2015

Jak se dělá catering pro kapely

Mezi našimi přáteli je hned několik lidí, kteří pořádají hudební (a jiné) akce. A protože především ty významnější zahraniční kapely mají speciální požadavky na občerstvení, pomáháme jim to všechno zvládnout a catering připravíme.
Tentokrát přinášíme report z koncertu Drom, Treha Sektori a Amenry, které jsou žánrově někde mezi hardcore a post-metalem.


Kapela tak týden a víc před akcí pošle rider, ve kterém shrne všechny své požadavky. Napíše, kolik jídel bude požadovat, co by nemělo chybět a zda je třeba připravit něco pro vegany nebo alergiky.

Tentokrát jsme připravovaly taková 3 jídla - občerstvení při příjezdu, tedy sýrové talíře, pečivo, dipy, křupky, olivy, ovoce, zeleninu, ovesné sušenky a polévku, pak teplou večeři, to většinou děláme kuskus, protože k jeho přípravě stačí horká voda z konvice. Poslední je jídlo po odehrání koncertu, což většinou má podle rideru být pizza, ale my radši připravíme quiche, protože jsou lepší. :)

Během večera se pak o jídlo staráme a doplňujeme, co je třeba. Samotný koncert si samozřejmě nenecháme nikdy ujít, protože kluci z Heartnoize Promotion, pro které jsme zatím dělaly všechna svá kapelní občerstvení, zvou většinou opravdu zajímavé kapely.

Žádné komentáře:

Okomentovat