čtvrtek 1. října 2015

Prázdninoví oblíbenci - FOOD

Oblíbené potraviny, recepty, podniky za červenec-září.

NEJOBLÍBENĚJŠÍ POTRAVINY:

Andy:
Arašídové máslo Krekeltje Pindakaas - víc o arašídových máslech si můžete přečíst v jejich srovnání TADY
Instantní směsi na kaše od Nominal - Nepřislazované směsi na obilninové kaše. Mou nejoblíbenější je jáhlová a semínková. Najdete je například v prodejnách Sklizeno, Delmart, v Tescu, ale určitě i v mnoha dalších prodejnách zdravé výživy.
Verča:
Arašídové máslo Meridian
Mandlové máslo Justin´s
Kuřecí filety Royal - nejlepší šunka z Kauflandu
NEJOBLÍBENĚJŠÍ PODNIK:

Andy:
Kitchen Ramen Bar - Japonská restaurace zameřená na polévku Ramen. Ceny se mohou zdát trochu vyšší, ale obávám se, že dobrý a levnější ramen by bylo těžké hledat. Doporučuji všem milovníkům asijské kuchyně a koneckonců i všem ostatním, tady si to člověk musí zamilovat :)
Verča:
Restaurace Lavande - Krásná restaurace s milou obsluhou, která nabízí moderní italskou a francouzkou kuchyni, v provedení jak pro milovníky masa, tak vegetariány a celiaky. Podívat se můžete i na recenzi.

NEJOBLÍBENĚJŠÍ RECEPT:

Andy: 
Pečená zelenina s polentou a chilli dipem - Rychlovka, která překvapí svou skvělou a zajímavou chutí. Brzy se na stránkách objeví recept!
Quiche s chobotnicí - RECEPT
KulajdaVerča:
Špenátový salát s řepou a pomerančem - RECEPT
Grilovaný kapr s kmínem - RECEPT
Kančí na šípkové omáčce s domácím knedlíkem - CIZÍ RECEPT
Steak z tuňáka s čočkou Beluga a kedlubnovým pyré - RECEPT


NEJHORŠÍ ZÁŽITEK SPOJENÝ S JÍDLEM:

Andy:
Raw proteinová tyčinka Raw Energy s příchutí banánu - Ochutnala jsem ji čistě pro zajímavost a znovu už si jí rozhodně nekoupím. Za prvé proto, protože mi její konzumace přijde poměrně zbytečná a tím spíš za cenu 49,-, za druhé proto, protože mi tak strašně moc nechutnala. Zajímalo by mě, jestli je tu někdo, komu přijde dobrá?
Mandlové mléko s rozmixovanou hruškou - Vždy si do rostlinného mléka mixuji med nebo banán, aby mělo tu správnou chuť, jenže tentokrát mi došly banány a med jsem neměla po ruce, tak jsem použila hrušku. Na tu chuť nezapomenu, bohužel jsem to celé musela vylít do záchodu.

4 komentáře:

 1. holky točte víc, vaše videa jsou top!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jéé, děkujeme moc <3
   Pokusíme se to teď napravit, zítra budem zase natáčet. :)

   Vymazat
 2. Ahoj holky,
  omlouvám se, že píšu k tomuto článku, ale už nevím, kde jinde se zeptat...jde o volitelné předměty na 1lf, obor nutriční terapie...jak to prosím funguje? celkem potřebuji za rok 50 kreditů, ale z povinných předmětů jich vychází tuším jen 47..tudíž musím někde nahnat 3 kredity...na zimní semestr jsem si zapsala předmět za kredity 2 a nic jiného nemůžu vybrat..ale na stránkách 1lf uk jsem našla tuto větu: Zápis volitelných předmětů na letní semestr bude povolen pro všechny zapsané studenty od 01. 02. 2016 v 08:00 hodin do 01. 03. 2016...Znamená to tedy, že si budu moct zapsat i další předměty v letním semestru, takže ted nemusím řešit, že mi ještě nějaké kredity chybí? ze studijního mi nikdo neodepsal.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, přesně tak, můžeš si něco zapsat v letnim. Doporučuju třeba obezitologii nebo nějaký letní kurz.
   Verča

   Vymazat