středa 28. října 2015

Restaurace Stejkárna

Lovecká sezóna je v plném proudu a mnoho restaurací proto nabízí zvěřinové pokrmy, na kterých si já i Verča rády pochutnáme. Vzhledem k tomu, že Verča dostala od Restu poukaz v hodnotě 300,- do Resturace Stejkárna, nebylo na co čekat a vydaly jsme se zkusit jejich zvěřinové menu.


Menu v hodnotě 290,- zahrnovalo předkrm s hlavním jídlem a nebo hlavní jídlo s dezertem. Chtěly jsme toho ochutnat co nejvíc, tak jsme zvolily jednou tak a jednou tak :) Jako předkrm se podávala zvěřinová paštika s opečeným toustem, brusinkami a rukolou. Byla výborná, i když mi nepřišla chuťově rozdílná třeba od paštiky kachní. Hlavní jídlo jsme si vybrala každá jiné. Verča zvolila zvěřinový hamburger s brusinkovou majonézou, smaženou cibulkou a hranolkami, já zase kančí medailonky s rozmarýnovo-brusinkovou omáčkou a gratinovanými bramborami.Kančí bylo naprosto výborné, šťavnaté a omáčka poctivá se silnou chutí brusinek i rozmarýnu. Jediné co bych vytkla, byla malinká porce gratinovaných brambor. Rozumím, že hlavní hvězdou pokrmu bylo kančí a brambory už jen jako malý doplněk, ale osobně bych si vystačila s měnší porcí masa a větší porcí brambor. O maso jsem se tedy rozdělila s Verčou a naopak jsem jí ukradla pár hranolek. Hranolky byly celkem obyčejné a ničím mě nezaujaly, burger byl prý moc dobrý, ale nijak nevynikal nad jinými.


Na závěr jsme se podělily o cheesecake s lesním ovocem, který jsme do sebe už sotva soukaly, protože ho byl vážně poctivý kus. Nedalo se mu ale vytknout vůbec nic. Nebyl přeslazený a bylo znát, že je poctivě domácí.


Celkový dojem z návštěvy restaurace byl skvělý, dobře jsme se najedly a obsluha byla příjemná, i když jsme kvůli bloudění dorazily skoro o hodinu později :D Stejkárny jsou totiž dvě, jedna v Holešovicích a druhá v Bubenči. My jsme měly rezervaci do Bubenče a samozřejmě jsme nejdřív dorazily do Holešovic. Pokud se do Stejkárny na podzimní festival zvěřiny chcete vydat také, tak si raději pospěšte, akce trvá pouze do čtvrtého listopadu!

2 komentáře:

 1. Zvěřinu popravdě nemám úplně v lásce,ale ten cheescake vypadá dokonale :) !
  Jste hrozně příjemné :) !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkujeme!
   Cheesecake bychom ocenily víc s prázdnym žaludkem, takhle už to skoro nešlo :D
   V.

   Vymazat