středa 11. listopadu 2015

Hodnocení kaší od Adveni

Poslední měsíc jsem ochutnávala všechny tyto kaše, abych vám o nich mohla napsat. Musím říct, že jsem si našla minimálně dva favority na oblíbenou snídani a několik tipů na vánoční dárek - jídlo totiž neurazí nikoho. :)Celé hodnocení jsem natočila ještě na video, kde jsem kaše rozdělila do dvou skupin - slazené a neslazené - a hodnotila jsem je zvlášť. Aby to nebylo úplně stejné, v článku jsem je seřadila tak, jak mi chutnaly všechny dohromady.1. Kaše s čirokem, jablkem a skořicí

Tuto kaši jsem ochutnala jako první a byla tak dobrá, že jsem se úplně těšila na další ráno a další ochutnávku. Hned napoprvé jsem si ale vybrala svého favorita, kterého nic nepřekovalo. Kaše je slazená, na což nejsem tak zvyklá, tak jsem ji míchala s kaší s čirokem, která cukr neobsahuje. Chuť jablek je ale opravdu výrazná, proto mi přišlo až škoda si do ní ještě krájet ovoce, snědla jsem si ho proto zvlášť.

2. Kaše s quinoou

Quinoová kaše je vítěz mezi neslazenými kašemi, protože má opravdu zajímavou a netradiční chuť. Zkoušela jsem ji s rozmixovaným banánem, což je můj nejoblíbenější způsob ochucování kaší. Protože je tak dobrá a zároveň neslazená, je ideální volbou do redukčního jídelníčku.

3. Kaše s čirokem, hruškou a zázvorem

Hrušková varianta slazené kaše, hrušky mám obecně radši než jablka, ale tentokrát byla jablečná o něco lepší. Překvapilo mě, že jsem v kaši cítila i zázvor, většinou nebývá v jídle moc výrazný.

4. Kaše s kaštanem a přírodní vanilkou

Kaštanová (nebo vanilková?) kaše je ideálním tipem pro ty, kdo mají rádi vanilku. Je hodně voňavá, takže já, která nejsem na vanilku tak zvyklá, jsem si s ní spíš ochucovala jiné kaše. Mile mě překvapila chuť kaštanů, které jsem si pro srovnání i koupila a upekla. :) Tato kombinace je hodně netradiční, takže myslím, že potěší i jako dárek a tři balení budou v naší chystané soutěži!

5. Kaše s čirokem

Čirokovou kaši jsem nejvíce ocenila na míchání se sladkými kašemi, které taky obsahují čirok. Jako většina kaší bez příchutě mi přišla sama o sobě méně výrazná, takže si ji člověk teprve upraví podle svých představ.

6. Kaše s teffem

Teff je určitě skvělé ozvláštnění jídelníčku, protože jsem na něj zatím nikde jinde nenarazila. Stejně jako čiroková kaše, je tato méně výrazná a člověk si ji dochutí podle libosti. Myslím, že by stálo za to ji zkusit v mléce uvařit, protože obsahuje trochu větší zrníčka.

7. Kaše s amarantem

Tato kaše je sice až na 7. místě, ale určitě mi nepřišla špatná, spíš taková nejméně zajímavá. Každý si ji ochutí dle libosti a podle toho mu bude chutnat. :)

8. Kaše s čirokem a kokosem

Na poslední místo jsem zařadila kokosovou kaši, a to čistě z osobních důvodů, protože moc nemusím strouhaný kokos jinde než v pečivu. Myslím, že pokud máte rádi kokos, budete z kaše nadšení, protože ho obsahuje opravdu hodně!

Tak jsem zase ochutnala něco nového, za což jsem vděčná, protože z kvalitních instantních kaší jsem znala zatím jen Nominu. TADY je eshop, kde se všechny prodávají a ceny nejsou špatné!
Znali jste kaše Adveni? A které kaše patří mezi vaše favority?

3 komentáře:

 1. Odpovědi
  1. Jé, to mě nenapadlo, přidat ji do ovesné, to může být super :)
   V.

   Vymazat
 2. O kaších od Adveni slyším poprvé, já raději domácí, ale láká mě zkusit tu kaštanovou s přírodní vanilkou :-)

  Nela z Beauty Charm

  OdpovědětVymazat