středa 20. ledna 2016

Vlog - Praxe v Mariánských Lázních

Minulý týden jsem strávila 5 dní na školní praxi v Mariánských Lázních a rozhodla jsem se o tom něco málo natočit :) A.

po rozkliknutí se zobrazí video :)

5 komentářů:

 1. Chci se zeptat, jak by v ideálním případě měla vypadat náplň práce a uplatnění nutričního terapeuta v lázních. A kde je realita? ;) Díky. Z.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, ideálně by měla vypadat tak, že nutriční terapeut u hostů/klientů lázní zhodnotí zdravotní stav/stav výživy a podle toho navrhne odpovídající dietní opatření. V podstatě stejně jako v nemocnici navrhne nějakou ze základních diet, nebo individuální dietní plán. Přípravu jídel pak kontroluje v kuchyni, jestli je připravená a podávaná správně. V mariánkách, kde jsme byly my, sedí jedna nutriční a kdo má zájem, může za ní přijít na konzultaci a návrh jídelníčku a je samozřejmé možné s ní domluvit jakoukoli dietu. V hotelích se ale podává strava formou bufetu, takže i diabetik nebo host na redukční dietě si tam pak s klidem může dojít pro dortík:D A z toho samého důvodu nutričního terapeuta v lázních zas tolik lidí nevyhledává, nebo jídelníček nedodržuje. To je asi ta realita :D Nakonec mi přišlo nejdůležitější, aby tam ta nutriční uměla dobře rusky:)) A.

   Vymazat
 2. Ahoj, co si myslíte o tomhle? Není to náhodou to samé, sníst tolik špatného najednou, jako kdyby si člověk dal každý den něco? Nebo to fakt to tělo "nepozná" a nevezme z toho tolik "škodlivin" , když někdo takhle "čítuje" jednou týdně?
  http://www.novinky.cz/zena/zdravi/392291-dietni-plan-ktery-zarucuje-uspech-v-hubnuti.html?source=FBS

  OdpovědětVymazat
 3. Ahoj, ve videu jsi zmiňovala stévii, celkem by mě zajímalo, jak to s ní ve skutečnosti je, je lepší než ostatní sladidla? Nebo má nějaké špatné účinky? Možná by to bylo fajn téma na článek :) díky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já na to teď psala projekt na VŠCHT, tak bych to mohla přepsat do článku :) Ale obecně lepší není, je to prostě sladidlo a sladidla v povoleném množství škodlivá vejsou.
   Verča

   Vymazat