pondělí 9. ledna 2017

Práce nutričního terapeuta v nemocnici

Slibované video o tom, jaké je to pracovat jako NT v nemocnici. V plánu mám ještě jedno (ano, i přes délku tohoto:D), tak budu ráda za jakékoli dotazy:) A.

7 komentářů:

 1. Super video :) Je super, to vidět takto z pohledu mladé slečny. A koukám, že lidi jsou všude stejní - dotazy a názory pacientů občas pobaví :D
  Jinak můj názor na nemocniční stravování - nikdy jsem neměla potřebu úplně pomlouvat to jídlo - teda chuťově. Ať už jsem v nemocnici sama ležela a nebo tam teď byla na praxi. Mě v rámci možností chutnalo a to jsem vážně nimra :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V příštím videu chci zmínit námitky, které vůči té nemocniční stravě mám (a vůči celému tomu systému:D), ale jinak si taky myslím, že to není žádná hrůza, pokud člověk opravdu nemá ta přísná omezení..A.

   Vymazat
 2. Andy, řeší se nějak v nemocnicích, pokud je pacient vegetarián? Nebo se to zkrátka přejde a pokud dotyčný to maso nikdy nesní, tak má prostě smůlu a je bez bílkovin?(zjednodušeně řečeno)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jednou z diet je dieta vegetariánská, takže pokud pacient nemá žádná omezení co se týkají stravy, tak ji může dostat. Pokud má pak nějaká další omezení a požadavky, tak se to řeší individuálem. S veganstvím je to složitější, to zmínim ve videu:) A.

   Vymazat
 3. Ahoj, moc zajívé video.Studuji teď NT a zajímalo by mě jestli je teď těžké sehnat práci v oboru,v nemocnici jako NT? Děkuji za odpověď

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hele, já vlastně nevím :D Mám pocit, že ani ne, protože celkem vídám, že různě po nemocnicních hledají... Já osobně byla na pohovoru jen na jednom místě a tam mě hned vzali, ale vyžadovali možnost nástupu ihned a praxi z oboru (měla jsem jako provozní nutriční), pokud bych toto nesplňovala, tak by to asi bylo komplikovanější. A.

   Vymazat
  2. Co sama sleduji a co postují moji spolužáci, tak je teď docela dost míst pro NT v nemocnici, jak v Praze a okolí, tak i v dalších krajích. :-)

   Vymazat