čtvrtek 6. dubna 2017

Mýty a fakta || Škodí lepek?

Co je to vlastně lepek? A měli bychom ho jíst? Komu škodí? Odpovědi v novém videu:)


6 komentářů:

 1. Ahoj Andy, moc pěkné video. Zmiňovala jsi projevy celiakie i neceliakální glutenové senzitivity. Chtěla jsem se zeptat, jak to je s projevy alergie na lepek? Jinak do článku by se mohly hodit informace, jakým způsobem sestavit bezlepkovou dietu tak, aby právě nebyla ochuzená o živiny vyskytující se v potravinách obsahujících lepek (vláknina, vitaminy skupiny B). Díky moc a měj se hezky! Erika

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Projevy u alergie jsou jako u každé jiné potravinové alergie, takže nejčastěji svědění v ústech, krku, slzení očí, kopřivky, ekzémy, potíže s dýcháním, nevolnost, zvracení a td... A díky za tip, provedu:) A.

   Vymazat
  2. Děkuji. A ještě jeden dotaz, může se zvýšit riziko vzniku alergie při zbytečně naordinované bezlepkové dietě po jeho opětovném zařazení do jídelníčku?

   Vymazat
  3. To pravdepodobne ne, alespon o tom nic nevim:) ono ta alergie nebyva primo na lepek, ale spise na psenici - lepek a dalsi bilkoviny v ni obsazene. Ale naopak od celiakie muze s vekem vymizet. Nicmene z hlediska prevence alergie se snad stale doporucuje ten lepek v imunologickem okne zavadet, mam dojem...uprimne si nejsem 100% jista, zkousela jsem se ptat nekolika alergologu a jejich nazory se obcas rozchazeli. A.

   Vymazat
 2. Andy, já tě asi miluju <3 :D

  OdpovědětVymazat