sobota 20. května 2017

Náš sobotní brunch

Švédsko je neuvěřitelně inspirativní země, co se týče stylu, designu a servírování jídla. Takže když spolubydlící dělala pro pár kamarádek brunch, úplně mi z té nádhery spadla brada a rozhodla jsem se, že to musím udělat taky. Tak jsem na další víkend pozvala kamarádku Zuzku, její spolužačku z Holandska Diane a Oskara.Dohodli jsme se, že každý připraví něco. Já se ujala palačinek, protože brunch byl u mě doma a mohly tak být podávané čerstvé.


Koupila jsem celozrnnou mouku, takže byly hutnější, ale to vůbec ničemu nevadilo. Jedli jsme je jak s marmeládou a řeckým jogurtem, tak s krémovým sýrem a lososem.

Holky zjistily, kde se prodává "nejlepší chleba v celém Malmö" a donesly ho. A musím uznat, že byl vážně vynikající. Ve Skandinávii prostě chleba umí.


Oskar připravil svou specialitu - hummus. Jednou se mi chlubil, že umí nejlepší hummus na světě, a musím říct, že se mu minimálně hodně blížil. A jak je u něj zvykem, pro servírování zvolil trochu netradiční nádobu.


Dále jsme připravili sýr, který se ve Švédsku jí s marmeládou. Já se na tu kombinaci nejdřív dívala skrz prsty, ale rychle jsem si ji oblíbila.

K pití jsme měli domácí limonádu z máty a limetky.


A jako poslední jsme přichystali rajčata s mozzarellou. Ještě před brunchem jsme společně šli na místní trhy, kde se dá ovoce a zelenina koupit opravdu levně, takže rajčata a meloun se nám doma moc dlouho neohřály.


A co vy, pořádáte doma brunche nebo raději chodíte do kaváren? A jaké je vaše oblíbené menu?

4 komentáře:

 1. Wow ! Já miluji hotelové snídaně...ale klidnou domácí také nepohrdnu :).

  LenaČerge

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hotelové snídaně taky miluju, jen si bohužel nepamatuju, kdy jsem naposled byla v nějakém takovém lepším hotelu se snídaní :( :D
   Ale vždy jsem milovala snídaně na horách. Jak je člověk vyčerpaný z lyžování, tak mu ty křupavé rohlíky s máslem a džemem připadají jako nejlepší jídlo na světě :D
   V.

   Vymazat
 2. najskôr som si myslela z fotiek, že je to niekde v reštaurácii, a vy ste si takéto posedenie prichystali doma! to je skvelé :) ja sa priznám, že doma by sa mi to veľmi nechcelo pripravovať a skôr si to užívam niekde v reštaurácii alebo v hoteloch, prípadne na blogových eventoch :)
  MakeUpByVeo

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jé, no to děkuju :)
   Já právě v ČR bych něco takového taky nedělala, protože mám doma bordel a nechtělo by se mi s tim ani dělat, ani to pak uklízet :D
   Ale tady bydlím v krásném, velkém a uklizeném bytě, že je příprava takového pohoštění jedna radost :)) Navíc v kavárnách je to tu sakra drahé... Ale v Praze chodím na brunche jen do kaváren, no :)
   V.

   Vymazat