30 denní zdravá výzva


Úvodní článek, motivace, důvody + video
video: Shrnutí prvního týdne + povídání o bílkovinách, sacharidech a bazálním metabolismu
video: mléčné výrobky, železo, paleo dieta, keto dieta
video: lepek, pečivo a solení
Výsledky + video
Naše samostatná videa po skončení výzvy

Verča

Jídelníček na 1. týden + postup, jak ho sestavit
Jak se mi dařilo první tři dny výzvy
Jak se mi dařilo 4.-6. den výzvy
Jídelníček na 2. týden výzvy + pár slov k počítání kalorií
Jak se mi dařilo 7.-9. den výzvy
Jak se mi dařilo 10.-12. den výzvy
Jídelníček na 3. týden výzvy + pár slov o sladkostech a nezdravých jídlech
Jak se mi dařilo 13.-15. den výzvy
Jak se mi dařilo 16.-18. den výzvy + zmínka o jídelníčku při nemoci 
Jak se mi dařilo 19.-21. den výzvy
Jídelníček na 4. týden výzvy + tipy, jak jíst zdravě, když vám okolnosti nepřejí
Jak se mi dařilo 22.-24. den výzvy 
Jak se mi dařilo 25.-27. den výzvy
Jak se mi dařilo 28.-30. den výzvy

Andy

První tři dny výzvy + jídelníčky 
4. -7. den výzvy + jídelníčky 
8. - 11. den výzvy + jídelníčky
12. - 14. den výzvy + jídelníčky
15. - 18. den výzvy + jídelníčky
19. - 21. den výzvy + jídelníčky
22.-25. den výzvy + jídelníčky
26.-30. den výzvy + jídelníčky

REDUKČNÍ VÝZVA - ANDY

Úvod, motivace, fotky před
1. - 4. den výzvy - jídelníčky
5. - 8. den výzvy - jídelníčky
9. - 13. den výzvy - jídelníčky 
14. - 17. den výzvy - jídelníčky
18. - 22. den výzvy - jídelníčky
Výsledky + video9 komentářů:

 1. Dobrý den holky,
  moc ráda sleduji Vaše videa,jsem veliká Vaše fanynka a ráda sleduji stránky.Moc mi jsou užitečné a snažím se získavat pomocí nich informace.
  Vím,že zrovna video kde jste mluvily o mléce je už starší,ale přesto by mě to tedka strašně zajímalo.

  Nejsem zastánce veganů apod že mléko bychom pít neměli,ale zajímá mě Váš jako profesionalni nazor na to,když je zase mléka naopak nadbytek. Co taková jak již známá mléčná dieta?
  Co mléko,když ho člověk pije v nadmíře množství za den, - př. 3-4-5.litrů na den udělá naopak v organismu a těle?

  Děkuji a s Pozdravem Jirková Michala

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den Míšo,
   děkujeme, takováhle zpětná vazba vždy potěší :)

   Problém jakéhokoliv nadbytku je ten, že buď je nedostatek ostatních živin (jako u mléčné diety) a nebo nadbytek energie (pokud by někdo pil litry mléka k normální stravě). Ptáte se na mléčnou dietu, 4 litry polotučného mléka mají cca 8000 kJ, 135 g bílkovin, 200 g sacharidů, 60 g tuku. Objektivně to je nedostatek sacharidů a nadbytek bílkovin, ale myslím, že na podobné hodnoty se spoustu lidí dostane běžnou stravou. 1. otázka tedy je - proč nejíst pestrou stravu?
   No a pak je tam samozřejmě nedostatek některých vitaminů, minerálních látek, některých bude zase nadbytek... Z dlouhodobého hlediska by z toho byly problémy s imunitou, kožní problémy, asi i střevní potíže - přeci jen tvorba laktázy, tedy enzymu, který je schopný štěpit laktózu, klesá s věkem a člověk toleruje v dospělosti nižší množství mléka než v dětství.
   Stejné by to bylo, kdybyste se zeptala na nadbytek jakékoliv potraviny - nadbytek některých živin, nedostatek ostatních.

   Omlouváme se za pomalejší odpovídání na maily, chodí nám jich teď nějak víc, než stíháme :)

   Verča

   Vymazat
 2. Ahoj chci se zeptat jaký máte nazor na hubnutí pomocí tznv. Dělené stravy? Myslíte že je to užitečná "dieta" nebo jako každá jiná a nejde toto dlouhodobě případně jaké to má možná + a co zase jako - ? Děkuji Verča

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Podle mě je tahle dieta jako většina podobných hlavně zbytečná :) Pozitiva se asi najdou v tom, že někdo, kdo se o své stravování do té doby vůbec nezajímal, se může naučit něco o dělení sacharidů, bílkovin, naučí se jíst pravidelněji, konzumovat zeleninu a celkově víc sledovat složení jídelníčku. Ale na druhou stranu zase vyžaduje až přehnanou pozornost, přemýšlení nad jídelníčkem a jeho plánování, navíc se obávám, že dosáhnout tak správného rozložení živin je taky o dost komplikovanější a jako u všech dalších "speciálních diet" bych se obávala jojo-efektu. A v rozdělování potravin ani nevidím žádný velký smysl. Daleko jednoduší je pracovat na vyváženém jídelníčku, s ideálním zastoupením všech živin, tak si člověk aspoň může uvařit něco dobrého :)) A.

   Vymazat
 3. Ahojik holky,zajímala by mě ze zvědavosti jedna věc. Když změní člověk docela radikalně stravu,například když po 20.letech vyřadím z jidelníčku veškeré uzeniny,sladkosti,chipsy,tičky,sul,bile pečivo,polotovary,maso a začne se člověk stravovat převažně z celozrnných pečiv,zeleniny,ovoce,ořechy rostlinné stravy co se v těle vlastně začne dít a jak dlouho trvá taková ta "očista" od těchto věcí? Díky moc za odpověd. Romana

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, očista trvá do té doby, než si zajdeš na velkou :)
   Jinak nemá smysl vyřadit všechno naráz, protože se tím člověk připraví o jakýsi materiál, se kterým může pracovat. Poradila bych spíš vyřazovat pomalu a postupně a bude to mít stejný efekt, akorát pokud ti jde o hubnutí, tak to prostě půjde líp. ;)
   Verča

   Vymazat
 4. Ahojky chci se také zeptat. Jelikož teda nějdu nějako extra po výsledkách fitness /buchty apod/,ale primárně šlo o návyk na pohyb jako takový,změnu stravy a zhubnout váhu a cm což jse mi za necelý rok opravdu povedlo a jsem spokojená jak váhově tak i s konf.velikostmi a prakticky tedka uz se spíše udržuji a cvičím primárně pro dobrý pocit takže když se mi chce tak hodinku denně když zase nemám náladu tak to neřeším :). Jen se chci zeptat na takovou věc.Když právě byli ty dny kdy jsem fakt cvičila jen když sem měla naladu což bylo třeba jen 3x/týdně na 30.minutek tak mě třeba udivilo,že mi váha letěla dolů rychleji než když jsem fakt makala třeba hodinu denně v opakovacích seriích? Čím to může být?. děkuji moc a přeji hezké svátky ! :)

  OdpovědětVymazat
 5. Ahoj holky,chci se zeptat zda neplánujete zase na jaro nějakou výzvu? :).Před rokem to mělo strašlivý úspěch a myslím,že by to nemuselo být špatné opět na nějaké téma :). Díky

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hmm, ještě před tímhle komentářem jsem o tom neuvažovala, ale vlastně proč ne, tentokrát bych mohla udělat "redukční výzvu" :) Promyslím to a dám pak na stránkách vědět. A.

   Vymazat