Konzultace jídelníčků


Protože tyto stránky píšeme už tři roky, měly jsme možnost číst nespočet vašich příběhů, které nám posíláte do mailu. Těší nás, když nám napíšete, že jen pomocí čtení článků, případně sledování našeho Instagramu, Youtube či Facebooku se vám podařilo dosáhnout svých cílů a jste teď o moc spokojenější. To nás opravdu hřeje u srdce.
Někteří z vás však potřebují ještě další impuls, malou pomoc či individuální přístup. My se samozřejmě snažíme každému odepsat, poradit, případně ho odkázat tam, kde najde potřebné informace či příslušného odborníka.
Obrací se na nás však čím dál více lidí a nás mrzí, že z časových důvodů nemůžeme pořádně pomoci každému. Obě studujeme, Andy pracuje a Verča navštěvuje hned dvě školy. 
Rády bychom se samozřejmě věnovaly výživě co nejvíce a abychom toho dosáhly, musíme omezit něco jiného, v tomto případě práci mimo obor. Rozhodly jsme se proto nabídnout možnost individuálních konzultací, které nám dají prostor věnovat se každému v takové míře, jakou si zaslouží.

Bohužel zatím nemáme dostatek prostředků, abychom si otevřely vlastní plně vybavenou ordinaci. Nemůžeme proto nabídnout analýzu tělesného složení ani jiná vyšetření. Můžeme však poradit, jak vylepšit váš jídelníček, jaký pohyb je pro vás vhodný a jak skloubit pravidelné stravování s vaším zaměstnáním. Můžeme poskytnou psychickou podporu a motivaci. Naším cílem vždy bylo a bude učit lidi způsobu, jak se mohou stravovat bez výčitek a černého svědomí, s chutí a s radostí.

A jak to bude vypadat?

Vyberete si jednu z nás a ozvete se na mail nehladu@gmail.com. Andy (ta dlouhovlasá) má zkušenosti s PPP, psala bakalářku na téma celiakie a dětské výživy a pracuje ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady jako nutriční terapeutka na oddělení. Verča (ta s kratšími vlasy) má zkušenosti s prací v nutriční ambulanci pro sportovce, bakalářku psala na téma dětské výživy, solení a školních jídelen a diplomku nyní píše na téma příjmu sacharidů u sportovců. Nemusíte však psát, ke komu se hlásíte a my se budeme spravedlivě střídat.

Pošlete nám, s čím byste chtěli pomoci a přidat můžete rovnou i svůj jídelníček za 3-7 dnů. Prosíme, buďte upřímní a nesnažte se poslat co nejhezčí jídelníček, protože pak nebudeme mít s čím pracovat. Jednoduše - čím více nám toho přiznáte, tím méně vám toho zakážeme. :)

Poté se s s vámi domluvíme na termínu a času, kdy se sejdeme v kavárně, knihovně nebo na jiném místě v Praze. Množí se nám též dotazy od lidí, kteří nejsou z Prahy a jen tak se sem nedostanou, proto nabízíme i možnost konzultací přes Skype. Není to sice osobní shledání, pokud však neexistuje jiná možnost, nabízíme tuto alternativu.

Jestliže nám váš příběh bude připadat nad naše síly nebo naopak budeme mít pocit, že vše děláte správně, jen to potřebujete od někoho potvrdit, nebudeme vás nutit ke konzultaci. Rády vás odkážeme na jiného odborníka nebo vše vyřešíme pár větami po mailu.

Pokud se tedy domluvíme na schůzce, pošlete nám svůj jídelníček a pokud máte, tak i zprávu od lékaře a výsledky krevních testů, napište, jaká máte zdravotní omezení, alergie a další. Schůzka bude trvat 60-90 minut podle náročnosti a cena je 500,-. Probereme spolu vaše stravovací návyky, zhodnotíme jídelníček a poradíme, co by se dalo vylepšit.

Jestliže vám konzultace nestačí, můžeme se domluvit na sestavení rámcového jídelníčku. To znamená, že zhodnotíme váš současný příjem, vypočítáme přibližný výdej a na tuto hodnotu napíšeme možné složení snídaní, svačin, obědů a večeří. Nebudete mít na každý den rozepsáno, co přesně si máte kdy dát, protože jsme názoru, že takový režim je pro člověka příliš časově náročný, po určité době ho přestane bavit a vrátí se ke svým starým návykům. Napíšeme vám však, kolik které potraviny si můžete dát a vy si sami vyberete, na co máte chuť a jídelníček si sestavíte sami podle určitých pravidel. Tím to samozřejmě nekončí, můžete nám posílat dotazy do mailu a pokud vám něco nebude vyhovovat nebo si nebudete s něčím vědět rady, my vám rády poradíme, případně uděláme drobné úpravy. Cena za konzultaci stravovacích návyků (60-90 minut), sestavení jídelníčku, druhou hodinovou konzultaci při předání plánu a třetí kontrolní po 2-3 týdnech: 2000,-.

Doufáme, že tuto možnost uvítáte a pokud máte jen drobné dotazy, klidně nám je dál posílejte na mail, my se budeme snažit na vše odpovídat.

Shrnuto a podtrženo:
Konzultace 60-90 minut: 500,-
Konzultace 60-90 minut, vypracování rámcového jídelníčku, 2. konzultace při předání 60 minut, 3. konzultace zhruba 2-3 týdny po předání: 2000,-
Vaše příběhy a úspěchy: k nezaplacení <3

Pokud chcete někomu dát konzultaci nebo sestavení jídelníčku jako dárek, napište nám, vyrobíme vám krásný poukaz podle individuálních potřeb. 

Verča a Andy
nehladu@gmail.comVšechny služby provádíme na živnostenský list
IČO: 03415023 

5 komentářů:

 1. Ahojky holky,podle čeho si mám kdyžtak vybrat kterou z Vás na konzultaci? :) děkuju Monča

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, buď můžeš podle sympatií, oblíbených článků nebo podle zaměření (já se asi víc věnuju sportovní výživě a potravinám jako takovým, Andy zase celiakii a prošla si PPP, tak spíš poradí holkám, které chtějí třeba bojovat se záchvatovitým přejídáním), ale myslím, že pokud chceš jen trochu upravit váhu nebo tak něco, obě poradíme stejně dobře :) Většina holek nám stejně nenapíše, ke komu chce, takže se střídáme a zrovna je kdyžtak na řadě Andy :)
   V.

   Vymazat
 2. Ahoj holky moc ráda čtu a vracím se k vám na blog a opravdu se moc inspiruji a dává mi to veliký smysl do života.Hodně jste mi přirostli k srdci i když vida by mohla být častěji. Chtěla bych se však svěřit a poprosit o radu.Nevím kdo by z Vás odpoví,ale i tak. Myslíte si,že člověk který si prošel nějakou formou PPP i když nemusel být ani přímo hospitalizovaný,nebot to vždy nějak zvládl a pořád i tak měl pod kontrolou je do konce života z toho venku či prostě ne?. Já jsem si prošla asi sklony k anorexii i bulimii.Myslela jsem si,že jsem v pohodě a 2.roky byla.vše v pohodičce.Jídlo mě začalo bavit,ráda jsem si jidlo připravovala a jedla zdravě.Bohužel mám takový pocit,že se mi to zase začíná letmě vymykat z rukou. Sice nebažím na rychlém hubnutí a rychlé změně čísla na vaze jako kdysy,ale pocituji že snižuji a snižuji příjem a přidávám na sportu i když mi to ZATÍM stačí . Z jídel které jsem měla 4x/den se najednou stali 2. Ráno snídaně to si udělám klasickou fakt plnohodnotnou ovesnou kaši,banán,ovoce,kokos,ořechy pak ale celý den nic nejím a večer si klasicky udělam večeři (obložené celozrnné bagetky či chleb se sýrem a zeleninou)+čaj. Denně chodím běhat a posiluji. Zatím to nikomu nepřide divné,protože jim vesměs normalní věci,ale já se začínám být zda tohle opět není nějaká zahrávající myšlenka,nebot nemám hlad přes den ani chutě ale bojím se třeba vynechat sport atd. Vůbec nevím kde se to prolmulo.Jedla jsem pořád stejně a cvičila jak se mě zachtělo a najednou jsem se zasekla asi na 2.měsíce na stejné váze a chtěla jsem prostě to kilčo shodit tak jsem zkusila maličko poupravit jidelníček,že jsem vyřadila bílkoviny z oběda a ono se to hnulo a najednou mi tak začalo být i lépe.. ovšem mám strach zda to jak tedka jím i když snídaně je OK a večeře taky je ale dostačující pro muj příjem. Aktivity mám tedy jen denně chodím vytrvale běhat na hodinku ráno a půl hodinky večer a po tom tak dvacet minutek si dam posilko a dřepy.Děkuji moc za odpověd a rady.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj,snad ti Andy odpoví,ale obávám se,že tohle je opět náskok a vrácení k myšlenkám a PPP.Ze čtyř jídel spadnout na dvě za den je dle mého jasný ukaz,že se opět bojíš jíst dostatečně abys hubla a to je opět kruh na PPP.Andy ti snad poradí jak zkusit z toho opět ven :).Držím palce

   Vymazat
  2. Ahoj, omlouvám se za pozdější odpověď:) Já jsem zastáncem toho, že se lze naprosto stoprocentně uzdravit, i když to není lehké a (bohužel) asi ani běžné. Člověk by se neměl chlácholit tím, že už to v něm tak nějak zůstane napořád a nedá se s tím nic dělat, to je podle mě špatný přístup. Každopádně tvůj jídelníček vážně dostatečný není, i kdyby snídaně a večeře byla ukázková, chybí ti minimálně ještě oběd a ideálně ještě svačiny. Nedokážu zhodnotit, jestli potřebuješ/můžeš si dovolit nějaké kilo zhubnout, protože neznám tvé údaje, ale ať už ano nebo ne, na svém jídelníčku bys měla zapracovat a jíst v každém případě pravidelně a dostatečně. A myslím, že sama celkem víš, jak by to mohlo vypadat, co?:) Pokud vážně cítíš, že se ti vrátily nějaké myšlenky, se kterýma nedokážeš bojovat, nebránila bych se návštěvou odborníka. Není to žádná ostuda a i když si myslím, že to vyléčení jednou provždy možné je, tak málokomu se to podaří hned a nebo napoprvé. A ještě k tomu sportu-hodina a půl běhu+20 min. posilování denně mi nepřijde "jen" :)) Co takhle to zkrouhnout třeba na 4x týdně a trošku zapracovat na tom jídle? A.

   Vymazat