Seznam všech jídelníčků


Jídelníček č. 1: 10257 kJ - udržovací
Jídelníček č. 2: 8988 kJ - redukční se sportem
Jídelníček č. 3: 8420 kJ - redukční
Jídelníček č. 4: 9323 kJ - redukční/udržovací do krabičky
Jídelníček č. 5: 8361 kJ - redukční
Jídelníček z 30 denní zdravé výzvy na 4. týden

19 komentářů:

 1. Ahoj holky,nemáte prosím v plánu zkusit nastínit i jídelníčky na možné přibírání ? :) + bych měla zájem o video třeba o tomto tématu zda by nebyla možnost natočit video právě o třeba sestavení živin a kalorií na nabírání,všude jsou jen redukce atak :) . Díky moc a snad se poštěstí a toto téma uvedete.:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Omlouváme se, ale zatím to nemáme v plánu... A.

   Vymazat
 2. Ahoj holky,možná hloupý dotaz ale.. lze považovat pokud jím každý den (vegan) sojové výrobky jako tofu,tempeh apod jako to,že jím luštěniny,nebo se to na to nevztahuje? ;) díky

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sója je taky luštěnina, ale je dobré ty druhy střídat, obsahuje dost fytoestrogenů... V.

   Vymazat
  2. A co například když si přidám cca 50g fazoli a 50g cizrny nebo v zelenině mám hrášek? :) to jsou také luštěniny a jsou fajn ? A ty fytoestrogeny jsou pro tělo nezadouci v čem ? A z hlediska tuků jsou fajn třeba dynova seminka nebo sezam?? Třeba přidat cca 5-10g do jídel jako tuk?

   Vymazat
  3. Ano, fazole a cizrna jsou luštěniny a jsou jiné než tofu, takže to ten problém vyřeší :) Hrášek se bere jako zelenina, semínka jsou na tuky fajn, fytoestrogeny: http://www.bezpecnostpotravin.cz/fytoestrogeny-ve-vyzive-predstavuji-uzitek-nebo-riziko_1.aspx
   V.

   Vymazat
 3. Ahoj.Zajímalo by mě Váš názor na zcela 100% jídelníček BIO rostlinného původu včetně toho,že se v něm nevyskytují potraviny s přídavkem soli,absolutně potraviny BEZ přidaného cukru a uplně co nejmené stabilizatoru a emulgátoru + bez koření/soli/ochucovadel při jídlech.Prostě Váš názor na jídelníček,který bude absolutně založen na čerstvých surovinách,vaření na páře bez soli,kořeni,olejů,restování,smažení . Bude obsahovat každý den : čerstvou zeleninu(lokalní),luštěniny,soju,obiloviny celozrnné,kvalitní žitné pečivo (kvaskovy chleb,/chleb žitný šrotový),natural rýži celozrnnou. Ovoce pouze tuzemské -tedy,že člověk nejí žádné exotické ovoce ale jen to co u nás roste to samé i ořechy( tudíž pouze jen vlašaky a liskove) . Prostě když to vezmu tak pokud bude člověk dodržovat normální příjem opravdu žádnou dietu pod bazálem nebo tak,ale bude ten jídelníček a životní styl založen na tomto - tedy 100% BIO/EKO strava bez potavin s cukrem,polotovarů,soli,emulgatoru škodlivých typ.250 apod,bez solení,kořenění,smažení,uzení apod. Tak byste si řekly,že takový člověk který to ale má opravdu jako životní styl a žije tak celá rodina.Dokázaly byste sestavit podle takovýchto zásad opravdu kvalitní a vyvážený jídelníček a myslíte,že to vůbec lze? .Díky za vaší odpověd.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Můj názor je takový, že bych doporučila účast na semináři Zdravý vztah k jídlu :)
   V.

   Vymazat
  2. Fíhaa..no tak podle mého,takový člověk nebo rodina asi budou zdraví,nebudou trpět rozhodně obezitou =D nebo cukrovkou nebo dnou,ale na druhou stranu takovýhle životní styl málokdo vydrží z hlediska socialního života ;).Už když zavítám mezi děti - škola?? školka?? tak tam by s tímto člověk neobstál,možná tak nějaké BIO školky které se platí a co ve školní jidelně? prostě to by maminka musela mit farmu a vše si vařit sama ;). Určitě si myslím,že to je zdravé a takové stravování bude mít fajn přínosy rozhodně než když někdo každý den jí ve fastfoodech a nebo sušenky,salámy a večeří špekáčky na ohni =D.Ale myslím si,že prostě to neni možný pokud nechce někdo vyčnívat ze socialni komunity ;). PS: Verčo, ovšem jedna věc mě zaráží u lidí i různých odborníků,ted nemyslím hanit Vás,ale všichni doporučujete omezovat školidvé tuky,sama mluvíš o opékání třeba jako nejhorší věci,ztužené tuky,sladkosti,cukry omezit a pak kdyz někdo chce jist takto "clean" tak se ti to nelíbí..takže je lepší jíst například a dát dítěti tuhle lipánka který je samý cukr a nasyceý tuk,než například čistý bílý nízkotučny jogurt??

   Vymazat
  3. No možná nebudou trpět obezitou a dnou (i když obezní i s cukrovkou být můžou), ale mohou trpět podvýživou a dalšími komplikacemi - osteoporozou atp. Mimo to je tady riziko toho, že budou na palici, nebo minimálně ve stresu, což jim zrovna na zdraví nepřidá. A absolutně nechápu, proč pořád srovnávat extrémy - proč to zase srovnávat s pojídánim buřtů a salámu? Vždyť to je uplný nesmysl, vždyť zlatá střední cesta. To je jako srovnávat jestli je lepší se stravovat jenom paštikou a nebo jenom nivou, já nevim. A zase nevidim jediný důvod, proč tady srovnávat lipánka a nízkotučný jogurt, zase dva "extrémy", co takhle tomu dítěti dát uplně normálně tučný, bílý jogurt? Malé děti nemají co jíst odtučněné mléčné výrobky ani zbytečně slazené výrobky. Ovšem "dítě" je hodně široký pojem, pokud je to dvanáctiletý fotbalista, ať si dá lipánek, pokud je to naopak obézní chlapeček, ať si dá odtučněný bílý jogurt. A.

   Vymazat
 4. Jenže to je ono.. okey me třeba přijde fajn bílý jogurt pravý například selský hollandia nebo milko 5% nebo klasický jihočeský nebo třeba pravý ovčí sýr nebo pravý kozí a nebo právě české máslo, ale pak se podívám a co čtu??? Omezovat nasycený tuk! Jogurty a mléčné výrobky vybírat do 3g tuků na 100g a sýry do 18g tuků na 100g přičemž nasycene tuky 1/3 z celku. Kdybychom si dali k snídani tedy pravý jogurt bílý tučný, k večeri chleb s pravým máslem a ještě třeba ovci syr a oběd například libove hovězí tak uz ty nasycene tuky tam v jidelnicku bude člověk mít a bude ale to z pravých čerstvých surovin ..tak co? Takže to je prostě spor. Když někdo pojida ráno k snídani plnou mísu nesquika s mlékem - cukr, když dáme ovocný smetanovy jogurt - cukr a tuk. Když pak někdo ji bez soli a těchto špatných tuků a cukru tak je to ovšem špatně . Ptám se proč?? Tak když bude jídelníček založen bez NASYCENEHO TUKU a cukru a cukrovinek a plný luštěnin a obilovin tak kde vidíte problém? . Nějak se fakt ztrácím. Jednou uvedete ze by člověk měl číst etikety a těch špatných potravin se vyhýbat a přemýšlet a pak tu čtu zeje jídelníček bez tohoto také špatně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jene jogurt ani maso neni spatna potravina. Jsou nejaka doporuceni, jsou orientacni a v mnoha pripadech proste NEJDE, splnit vsechno. V jidelnicku cos psala ty bys taky mela nedostatky a nadbytky + vyborne psychice v tom pripade moc neverim. A to je nemene dulezite. Vic asi neumim odpovedet:)A.

   Vymazat
 5. Dobré odpoledne.Holky,mám Vás strašně moc ráda a fandím Vám a jste moje velké oblíbenkyně a vždy sleduji vaše nové příspěvky,videa a nově i instagram.Jste pro mě velikým vzorem. :).Jen bych nyní měla takový dotaz spíš ze zvědavosti a k vysvětlení (hlavně vše v dobré,ale jen že se ztrácím:) ). Vy píšete,nebo udáváte,že by Bílkoviny měly být v jídelníčků zastoupeny 10-15% a max. 0,8-1.g/kg což udává i zdravotní literatura a veškeré doporučení (mimo trend fitness) ale ten svět stejně nepreferuji,takže se držím toho co Vy . Však když jsem ted prohlížela Vaše veškeré jídelníčky tak všude máte bílkoviny VÍCE než je vaše hmotnost ( když beru jídelníčky z výzvy kde jste obě vážily něco kolem 60.kg ) a máte v jídelníčcích běžně třeba 75/80 někde až 90g bílkovin/den. Tak v tom se tedy ztrácím nějak,to přeci už nesplnujete to doporučené zdravé množství jak i sami udáváte :) Další dotaz je prosba zároven k bílkovinám,ale u podvýživy,nebo u osoby co se snaží nabírat hmotnost a je v podváze řekněme nějakých 15-20.kg od své zdravé váhy co by měla mít. Moje známá a nejlepší kamarádka,která Vás též sleduje a obě jsme vaše fanynky,prodělala opravdu velkou PPP a dostala se na váhu někde kolem 30.kg (podotýkám,že jí nijak neléčí ani ambulantně ale dostává se z toho sama) zapomocí i Vás a vašich příkladů,nebot jí nikam nepřijali,nebot neměla problém s tím začít jíst nebo s tím že by něco kompenzovala,nebo že by musela být pod dozorem,nýbrž spíš to vše pramenilo ze stresu a nízkého sebevedomi si dokázat a dokázat i okolí a rodině,že prostě dokáže zhubnout(protože jí od mala sráželi sebevedomi že nikdy nebude štíhlá a hubená). No a tím,že se snaží nabírat tak ale se také drží toho Vašeho množství tedy že se snaží bílkoviny na těch 1g/kg hmotnosti VŠAK tady nastal problém,protože i když přidávala stále na sacharidech a tucích tak prostě nepřibirala a když nyní aktuálně prostě ty bílkoviny zvedla alespon na 1,2g/kg tak to pomalu konečně leze nahoru,ale stejně si Já osobně myslím,že u ní když potřebuje prostě přibrat bavme se upřímně v číslech - tedy váží nějakých 31,5kg aktuálně a její zdravá váha kdy měla MS a vše bylo kolem 46.kg při výšce 161.cm (a jedná se o DOSPĚLOU ženu,žádné malé díte něbo dospívající) - to jen abyste mohly ít přehled. Tak si myslím,že když aktuálně musela bílkoviny dát alespon na 40g/den což už je přes tu její hmotnost,aby se jí to zvedlo alespon o 0,5kg váha tak si myslím,že u ní i těch 40g je málo,že ona by klidně mohla přidat ne? :).Spíš se ptám,protože ona každý den stabilně jí a jí kvalitně ale vždy vyčerpá jako první právě bílkoviny a třeba by si ráda ještě něco dala,ale už se bojí když právě bude mít třeba těch 45g bilkovin a aktualně váží hodně méně,že to je nezdravé,ale zase si myslím,že u ní rozhodně se řídit max. 1,2g/kg ani není realné,to by přeci musela jíst maximum nějakých 35-38g a to je blbost :). Díky moc holky za odpověd.Budu ráda. Markéta

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, na tenhle dotaz odpovídáme pořád dokola, pod spoustou článků o té výzvě se to objevilo, každopádně jde o orientační doporučení a není nutné se toho 100% držet, ale člověk si musí najít určitý kompromis, který mu vyhovuje. Člověk, který má zdravé ledviny, ty bílkoviny na ty DDD omezovat nemusí, hlavní je, aby se jimi nijak nepřejídal po vzoru fitness - půl kila kuřete s rýží a zapít proteinem. To, jak jsme během výzvy jedly, je úplně v pořádku a je úplně v pořádku i to, že to není podle tabulek. Vždyť nejsme roboti, abychom jedli podle nějakých vzorců přesně na gram :)

   No a jsou to doporučení pro ZDRAVOU populaci, kamarádka s PPP zdravá NENÍ, proto pro ní ta doporučení neplatí.

   V.

   Vymazat
  2. Ahoj Verunko,odpovídám Ja (kamarádka lecici se z podvahy)��. Takže opravdu Ja toto řešit nemusím? A bude v pořádku i kdybych snedla třeba 50g /den i když vážím aktuálně opravdu těch 31,5kg a chci nabrat alespoň zpět na mou váhu s tukem kdy jsem ztratila menzes což bylo pri 45kg. Takže když teď klidně budu jist těch cca 50g /den tak v pohodě? ��. DĚKUJU

   Vymazat
  3. No, vždyť to teď řekla:)) Na ten jeden a samý dotaz tady vážně odpovídáme snad několikrát týdně, asi bychom to měly napsat do záhlaví nebo někam dobře na oči :D PPP nerovná se zdravá osoba na kterou se vztahují doporučení pro zdravé osoby. Na osobu s PPP se doporučují postupy pro osobu s PPP, u anorexie je hlavní přibrat a nároky organismu jsou DALEKO větší. Ty bys měla jíst asi i podstatně víc než 50, pravděpodobně. Nic přesnějšího ti neřeknu, jelikož tě neznám, neznám tvůj zdravotní stav a nechci ti dávat konkrétní čísla, protože není nutné se přesného čísla držet. A.

   Vymazat
 6. Dobrý den, jsme strašně ráda, že jsem vás našla.Byla jsem na měření inbody a vyšel mně bazální metabolismus 6804 kj. Chtěla bych pět kilo dát dolů, tak mně vyšel příjem pro hubnutí 8500 kj. Začala jsem si vše zapisovat, ale vždy skončím s max. 7300 kj. Je to španě? Mám se začít dojídat? Je to strašně moc jídla, jsem přejezená. A ještě mám dotaz ohledně sacharidů, ty mám vždy tak o 23-30% nižší, je to špatně? Cvičím 3x týdně podle tréninkového plánu v posilovně. Moc děkuji za odpověď.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den,
   díky za důvěru, ale takhle na dálku se opravdu špatně radí. Záleží také na tom, jak jste jedla dřív, ale tipla bych si, že není potřeba se nutit a bude stačit jíst těch 7300 kJ. Nevím také, podle jakých vzorců máte nastavené sacharidy, takže nedokážu odpovědět...V.

   Vymazat
  2. Ještě jednou děkuji za odpověď. Měřím 174 cm a vážím 75 kg. Hodnoty jsem si nastavila: bílkoviny 80g,tuky 65g a sacharidy 250g.To jsem ráda, že to nemusím dojídat do 8500 kj. Ještě se zeptám, jím každý den stejně. Myslím tím, že si neubírám kj v den kdy necvičím a naopak nepřidávám v den, kdy cvičím?

   Vymazat