Nákup v Denn’s Bio ve Vídni

Jak jsem čekala, ve Vídni je mnohem větší možnost nakoupit si zajímavé, zdravé, netradiční, kvalitní nebo bio potravny. O jejich výběr se stará třeba řetězec Denn’s bio, který ve městě potkávám stejně často, jako například Billu. Takže docela často. 
Samozřejmě, že jsou takové potraviny dražší, ale ve Vídni jsou dražší všechny potraviny, takže už je to jedno. A taky tu tolik nevysedávám po kavárnách, tak musím utrácet jinde. 🙂


1. Rostlinná pomazánka se zeleninou

U téhle fotky bych chtěla zmínit, že si umím nalakovat nehty, ale taky umím nasadit řetěz od kola. 
A teď k pomazánce. Je úžasná. Složení taková ta klasika, tofu a nějaké koření, každopádně v Praze už jsem se trochu přejedla všech mexických a brazilských pomazánek, tak jsem ráda za nové příchutě a nové značky, protože každá je přeci jen trochu jiná.
2. Pomazánka s mangem a chilli
Tuhle pomazánku bych přirovnala třeba k pomazánkám z DM, je tučnější a stačí jí méně, takže vydrží o to déle a stojí o to více. Každopádně chuť je taky hodně zajímavá, není v ní nic extra výrazného, co by rušilo chuť (jako třeba řepa v té z DM, brr) a na výběr je opravdu hodně příchutí, takže už mám koupenou na vyzkoušení houbovou.
3. Bylinkové tofu Dennree
Nad výběrem tofu jsem se už rozplývala na instragramu, po tom úžasném jemném chilli tofu jsem vyzkoušela ještě tohle bylinkové. A je dobré. Což je na tofu nadprůměr, haha. 🙂

4. Čokoládové ovesné mléko Oat-ly
Tohle ovesné mléko je můj jasný favorit mezi rostlinnými mléky. Je prostě nejlepší, žádná pachuť, není přeslazené, jen hezky čokoládové a do müsli k snídani ideální. No, přiznám se, že jsem ho pila i jen tak na chuť. Ale musím říct, že už teď se bojím chvíle, kdy se odstěhuju zpátky do Prahy a tohle mléko tam nebude. Takže pokud sem pojedete, doporučuju ho koupit v rámci suvenýrů. Navíc má krásnou krabici. Až na to „no …eh… whatever“ teda.
Edit: Mají ho v Country life! :))
5. Dýňové a ořechové tyčinky Schock’s
Ořechy slepené medem určitě všichni známe, ale dýňová semínka! Ta se stala mou oblíbenou svačinou do kabelky, kterou s sebou nosím pořád. A zejména když někam jedu na kole a potřebuju jen rychle něco sníst, abych nepadla únavou, jsou tyhle tyčinky úplně ideální. Dokonce jsem je objevila i v supermarketu o polovinu levnější. 🙂
7. Kečup Dennree
Co bych to byla za Verču, kdybych nezmínila kečup, že… Tak jen v krátkosti, je stejně dobrý jako ten z DM!
8. Jablečný mošt Dennree
Tady je vidět, že jsem si nákup přivezla po celém dni na kole a ani na focení jsem to nevydržela, protože moje nohy prostě potřebovaly cukr. Každopádně mošt je taková rakouská klasika, pijí ho tady všichni, všude, v restauracích, doma, je skvělý a objednat si ho můžete jako takový a nebo častěji – napůl s perlivou vodou, neboli gespritzt.

9. Sójový jogurt s meruňkami Sojade
Tento jogurt jsem si koupila jen kvůli slevě, protože normálnímu jogurtu se přece nic nevyrovná. A taky že ne, je zbytečně přeslazený a moc mě nezaujal.
A co vy, znáte Denn’s bio? Mají tento obchod i v dalších zemích? A co si vozíte z Rakouska? Budu ráda, když se svěříte v komentářích 🙂
V.