O nás

Jsme tým nutričních terapeutek, které sdílí společnou vizi – předávat zdravý přístup k jídlu a vést širokou veřejnost i jednotlivé klienty k úpravě životního stylu tak, aby byla změna dlouhodobě udržitelná. Rády bychom Vám zároveň představily obor „nutriční terapie“, který patří mezi zdravotnické profese. Všechny z nás studovaly tento obor na lékařské fakultě v Praze nebo v Brně. Od výživových poradců se lišíme nejen vysokoškolským vzděláním, ale také širším polem působnosti – poradíme Vám i s výživou při jednotlivých onemocněních, výživových omezeních nebo třeba v režimu po operaci. Dále se věnujeme sportovní výživě, hubnutí, přibírání i poruchám příjmu potravy.

A jak to celé vzniklo?

Zakladatelky Ne hladu, Andrea a Veronika, se znají již od svého dětství. Postupem času se z nich staly nejlepší kamarádky a ve školních lavicích se opět potkaly právě na vysoké škole, když si obě zvolily stejný obor, i když cesta každé z nich vedla trochu jinudy. Psal se rok 2012. Během studia si pak založily blog Ne hladu s cílem vyvracet nejrozšířenější výživové mýty. V té době ještě neexistoval žádný ucelený funkční web, který by tvořili právě nutriční terapeuti, ale bylo o to víc pochybných výživářů, kteří nevycházeli z vědecky podložených informací a sdíleli s veřejností články, které byly často daleko od pravdy. Postupně přibyly i sociální sítě, z nichž nejúspěšnější je dnes Instagram Nehladu, kam přidáváme edukační příspěvky o výživě a všeho kolkem ní. Najít nás můžete i na Facebooku a od roku 2021 vedeme i instagramový účet věnující se výživě dětí Nehladu_deti. Magdaléna se k týmu přidala v roce 2021 a v roce 2023 se přidaly tři nové kolegyně, Natálie, Marijana a Barbora. Se sociálními sítěmi nám pomáhají ještě studentky nutriční terapie Jolana a Lucie.

Náš tým

Praha & Brno

Ing. Mgr. Veronika Pourová

Specializace: hubnutí, sportovní výživa, přibírání, potravinové alergie a intolerance, výživa v diabetu (CZ/EN)

Praha

Mgr. Andrea Jakešová

Specializace: hubnutí, přibírání, poruchy příjmu potravy, potravinové alergie a intolerance (CZ/EN)

Praha

Mgr. Magdaléna Kekrtová

Specializace: hubnutí, přibírání, sportovní výživa, poruchy příjmu potravy, potravinové alergie a intolerance (CZ)

Brno

Bc. Marijana Vasilić

Specializace: hubnutí, přibírání, potravinové alergie a intolerance, výživa dětí, výživa těhotných a kojících žen (CZ/EN/SRB/HR)

Praha

Bc. Barbora Holá

Specializace: hubnutí, přibírání, potravinové alergie a intolerance, výživa dětí, výživa těhotných a kojících žen (CZ/EN)

Pardubice

Mgr. Natálie Staroveská

Specializace: hubnutí, přibírání, potravinové alergie a intolerance, výživa v diabetu, výživa dětí, výživa těhotných a kojících žen (CZ)

Psychologické poradenství
Mgr. Bc. Kristýna Hurychová

Specializace: psychologické konzultace a poradenství ve vztahu k jídlu a vztahu k tělu, zvládání nároků, emocí a motivace, péče o sebe. 

 

Podrobný medailonek najdete ZDE.

 

Lucie Ščotková

Specializace: hubnutí, přibírání, sportovní výživa, poruchy příjmu potravy, výživa kojících, těhotných a dětí

Lucie studuje 3. ročník nutriční terapie a aktuálně pracuje pod supervizí Mgr. Magdalény Kekrtové, která je přítomna u konzultací.

Celý medailonek najdete zde.

Bc. Eliška Jemelková

Specializace: hubnutí, přibírání, potravinové alergie a intolerance, výživa v diabetu, výživa dětí, výživa těhotných a kojících žen (CZ/EN)

2023 absolvovala studium bakalářského oboru nutriční terapie na Lékařské fakultě Ostravské univerzity
Ke studiu oboru nutriční terapie ji přivedl nezdravý vztah k jídlu i vlastnímu tělu, s nímž se potýkala během dětství a dospívání. Během studia si čím dál více uvědomovala důležitost kvalitních informací založených na důkazech, které by chtěla předávat dále spolu s tím, že se lze plnohodnotně stravovat i bez drastických diet. 
Díky studiu získala praxi v nemocnicích na odděleních léčebné výživy, v nutriční poradně, v domově seniorů a měla možnost nahlédnout i pod pokličku školního stravovaní. Ve své závěrečné práci se věnovala tématu záchvatovitého přejídání, svou práci prezentovala na studentské konferenci v Brně pořádané Společností pro výživu.
Po dokončení studia pracovala jako nutriční terapeutka v nemocnici ve Frýdku-Místku na oddělení léčebné výživy.
V příštím roce plánuje nastoupit na magisterský obor nutriční specialista a v nejbližších letech plánuje zahájit psychoterapeutický výcvik.