Polenta s grilovaným tofu, portobello žampionem a chřestem

Než jsem se rozhodla přidat tento recept, ptala jsem se sama sebe, jestli je to vůbec nutné, když je příprava tohoto jídla tak jednoduchá. Třeba ale někomu poslouží jako inspirace v období grilování, a ještě mu pomůže se nepřejíst jen masem a klobásami, což je typická neřest na grilovačkách.


Potřebujete:
40 g instantní polenty
100 g uzeného tofu (zde z DM)
1 portobello steakový žampion
chřest
10 g řepkový olej
5 g olivový olej
sůl, pepř


Nejprve osolte polentu a zalijte ji dostatečným množstvím horké vody, na 40 g klidně 400 ml horké vody. (Proto je gramáž přílohy nižší, než si běžně dávám, polenta hodně nabude a větší porci bych nesnědla. Využijte polentu třeba pokud jste zvyklí na velké porce, a po jejich zmenšení máte hlad.) Nechte ji 10 minut stát.
Na pánvi rozpalte řepkový olej. Tofu, chřest i portobello žampion osolte, opepřete a osmahněte na oleji. Je možné, že chřest bude potřebovat o něco déle než zampion a tofu, takže pokud bude stále tvrdý, odeberte vše ostatní a chřest zalijte horkou vodou a nechte ji chvilku odpařit.
Servírujte jako na fotce, polentu můžete ještě zakápnout olivovým olejem.

Hodnoty na 1 porci:
1580 kJ
25 g bílkovin
35 g sacharidů
19 g tuku
8 g vlákniny

3 comments

  1. Ahoj, znáte insta sweet_melange? Má teď na stories jídlo z norské nemocnice.

  2. Ahoj, já mám dotaz. A vážně mi to dost vrtá hlavou, tak snad mi brzy odpovíte 🙂 Myslím, že jedna z vás, tuším, že Andy, tu kdysi v komentářích psala, že normální porce tvarohu je půlka vaničky. To jako k svačině? 😀 Protože když si to dám k snídani, tak mi to teda nestačí. Doplním to třeba hrstí jahod + trochu kakaovejch bobů a prostě se mi to zdá jako malá porce k snídani. Jak to s těmi porcemi vůbec je? Asi mají být snídaně, oběd a večeře trochu větší než svačiny, ne? 😀 To stejný, když si koupím velký jogurt (500g), tak si dám taky na snídani půlku balení, což je 250 g, u tvarohu by to ale byla už celá vanička že jo 😀 Tak já nevím… Neplánujete třeba o téhle tématice článek? Koukala jsem na atlas porcí od anabel, ale to mi teda moc nepomohlo, chtělo by to něco jiného, a vážit si jídlo a počítat kalorie fakt nechci 🙂 snažím se jíst vše, ale s mírou… Díky za odpověď!

  3. Ahoj, Andy říkala, jakou porci tvarohu si dává ona, ale normální porce může být od lžíce do dvou vaniček, záleží přece pro koho a na jaké jídlo. Jez tolik, kolik ti stačí.
    V.

Napsat komentář