Snědeno

Tento typ článků se u nás zatím neobjevil, ale chtěla jsem natočit další „Můj týden“ a po dvou dnech jsem zjistila, že nestíhám, skoro nic netočím a všechno jen fotím s tím, že to dám do videa jako fotku, tak jsem si řekla, že rovnou můžu napsat článek. Takže tady máte spoustu fotek jídla, které jsem si za poslední dobu oblíbila, které jsem ochutnala a nebo jsem si ho prostě jen vyfotila.

Dřív jsem neměla ráda vstávání a obecně rána. Pak jsem objevila snídani. A pak se stala mojí snad nejoblíbenější částí dne. Poslední dobou mě baví si se snídaní vyhrát, takže tady vidíte celozrnné tousty s avokádovým dipem s ricottou, vajíčko, rajče, celozrnnou bublaninu s jahodami a borůvkami, chia pudink s jahodovým pyré a mou nejmilejší senchu.

Tady je celozrnný chleba z Kauflandu s avokádem, vajíčko, rajčata a cheesecake s nejlepším těstem na světě (musím se pochválit). Měla jsem doma jen jedno balení bebe sušenek, tak jsem k němu přidala datle a kešu a všechno rozmixovala dohromady a je to fakt nebe.

Tady je celý cheesecake a moje nové chňapky 😀

A protože cheesecakové náplně bylo opravdu hodně a nevešla se do zapékací mísy, udělala jsem si i takovýto „dortík“ bez těsta.

A tady je moje asi typičtější snídaně, protože ty velké tácy si stíhám dělat jen o víkendu. Neměla jsem smíchané müsli, tak je aspoň vidět, co do něj dávám. Dole jsou samozřejmě ovesné vločky a pak zleva sušené mango, pistácie, kešu, vlašské ořechy, mák a chia semínka. Ve skleničce je rýžové mléko s rozmixovaným banánem.

A aby nebylo málo cheesecaků, tak vám ukážu ten, který za to všechno může. Pekanový cheesecake z kavárny Místo v Dejvicích. Je to dort snů, nebe, ráj, nejlepší věc, co jsem kdy jedla a fakt jako fůdporn. Takže tam běžte, za těch 69,- to stojí, protože od toho dne, kdy jsem ho měla, jsem nemyslela na nic jiného než na TEN cheesecake a musela jsem se o něj pokusit aspoň doma.

Na Asku se hodně ptáte, co si myslíme o tyčinkách Meridian, Bombus a podobně, tak jsem našla jednu starší fotku. Já mám ty tyčinky ráda, chutnají mi ty kakaové, ale že bych to doporučila jako každodenní zdravou svačinku, to ne. Je to spíš do dnů, kdy máte víc pohybu, skvěle se hodí jako svačina na výlet, když jedete na kolo a podobně. Nebo jako sladkost na chuť. Zas tak zázračné složení, aby to byla „nadtyčinka“, to nemá, ale nic proti, je dobrá. Od Bombus jsem měla Slim Snack kakaovou s chia semínky a ta se mi asi líbila i víc složením.

A aby tu nebylo jen sladké, tak jsem navštívila thajskou restauraci Lemon Leaf, kde jsem měla víkendové degustační menu. A předkrm s různými závitky, knedlíčkem gyoza a nejlepšími omáčkami to vyhrál.

Hlavní chod – curry s kokosovým mlékem a krevetami byl taky moc dobrý, jako dezert byl smažený banán s karamelem, což nebylo špatné, ale asi jsem už měla lepší dezerty.

V Kauflandu měli ve slevě sirachu, na kterou mě nalákala Blanka z Fitfoodmanic v některém svém videu, tak jsem ji vyzkoušela a takhle to dopadlo, protože je fakt děsně super. Pod ní najdete rýži s cuketou, mrkví, cibulí a vajíčkem. A je to fakt super rychlovka.

Další věc, která měla u mě v kuchyni premiéru, je maniok, to jsou ty „bramborové“ kostky. Je to fajn alternativa, ale batáty jsou lepší.

Andy mě zase naučila jíst rýžové nudle. Tady na nich mám směs zeleniny „co je zrovna v lednici“, takže vidím cibuli, jarní cibulku, batáty a asi brokolici, bohužel si to už moc nepamatuju. Do toho hovězí maso, rybí omáčku a koriandr.

A na závěr dám nejkrásnější email, který jsem kdy dostala <3 Je od čtenářky, která si nechala sestavit jídelníček. Jestli chcete taky, tak TADY 🙂