Tatarák z lososa s pečenou bramborou

Tatarák z lososa se většinou podává na opečené bagetce s česnekem a hodí se proto spíš na večeři. Já na něj ale měla chuť už na oběd a bagetku jsem neměla, tak jsem zkusila upéct brambory a dát si tatarák s nimi. Výsledek mě mile překvapil.

Na 1 porci:
100 g losos
1 šalotka
3 plátky jalapeňos
lžička kapar
lžička olivového oleje
lžička olivového oleje s chilli
rybí omáčka
pepř, sůl
2 střední brambory – 300 g

V alobalu upečte brambory.  Trvá to asi 40 minut na 180 °C.
Lososa nakrájejte na kostičky a dejte do misky. Nakrájejte na jemno cibulku, kapary a jalapeňos a přimíchejte je k lososovi.
Přidejte lžičku olivového oleje, trochu rybí omáčky, případně sůl a pepř, ale to není potřeba.
Po upečení brambory rozkrojte a nechte chvilku vychladnout, aby se losos neupekl.
Naplňte brambory, polijte olivovým olejem s chilli a podávejte.

Hodnoty na 1 porci:
2160 kJ
27 g bílkovin
48 g sacharidů
22 g tuku
5 g vlákniny

5 comments

  1. Ahoj holky, vím, že tenhle dotaz je trochu mimo a možná mi na něj ani nemůžete odpovědět, ale přesto bych byla za nějakou reakci ráda.
    Chtěla bych se zeptat, jak nastavit příjem kcal. Ano, zkoušela jsem různé ty kalkulačky, ale pokaždé mi to vyjde jinak. Chtěla bych jíst co nejvíce, protože jsem se hodně dlouho vláčela v období diet. Během roku jsem to vytáhla ze zhruba 500-800 kcal na 1900. Asi je to stále málo, protože podle náramku fitbit mám výdej přes 2000kcal. Můj BMR na Tanitě vychází na 1299kcal. Mám 39.3 akt. hmoty a 3,7 kg tuku. Měřím 155 cm a vážím 43 kg. Cvičím 4x týdně v posilovně (cca 1 hod), jsem studentka a hodně chodím pěšky. Denně ujdu přes 10 000 kroků. Nemohly byste mi poradit, kolik tak cca jíst případně jak navyšovat? A jestli v necvičící den snižovat příjem nebo když mám den "lenošení" kdy neujdu ani těch 10 tis. kroků snížit. Byla bych moc vděčná. Děkuju 🙂

  2. Ahoj, tohle se vážně těžko tak od počítače radí, obzvlášť když neznáme tvůj aktuální jídelníček a vůbec zdatnost 🙂 každopádně těch 1900kcal se mi zdá míň, no, podle mě bys to klidně mohla vytáhnout na 9000 kJ, tj. asi 2100kcal. To množství tuku je určitě správné? Je to malinko, tím spíš bych zkusila ten příjem takhle navýšit a to i ve dnech bez tréninku (nemyslím proto, že by bylo nutné přibírat, spíš, že je tam lehce znát ta rezerva a to větší množství aktivní hmoty má na energetický příjem samozřejmě taky vliv, a to i v těch volnějších dnech) Při tomhle příjmu normálně udržuješ nebo hubneš? A.

  3. Ano, je to zhruba 8,5% tuku. Hodně jsem zhubla (nezdravě) a nemám ani menstruaci už rok, čili bych asi měla něco přibrat, ale prvně to chce udělat pořádek v hlavě.
    Při tomto příjmu jsem nabrala 2kila svalové hmoty bez nějakého tuku. Otázkou je, kolik si mohu dovolit, abych udržovala.

  4. Aha, no v tom případě je to logické a k návratu ms je to větší množství tuku také potřeba:) Rozhodně bych zkusila navýšit zhruba tak, jak jsem říkala, to zase není tak veliké množství, aby to bylo nereálné a ani si nemyslím, že bys při tom měla přibírat (ty svaly jsou logické vzhledem ke cvičení). Viděla bych co to udělá a podle toho se řídila dál. A kde přibrat záleží podle toho, jak jíš teď. Jídelníček sis asi počítala, tak víš, kolik máš zhruba B/S/T. Podle toho bych pak přidávala, kde je to nejvíc třeba. A pokud je poměr ideální, tak prostě na všem:) A.

Napsat komentář