13. únorová výzva: Nejez pozdě večer

S večerním jedením má problém spoustu lidí. Důležité je však rozlišit, co „se může“ a co už není úplně zdravé dělat pravidelně. Protože člověk, který chodí spát ve 2 hodiny ráno, se klidně může kolem 23. hodiny navečeřet plnohodnotným jídlem a bude to úplně v pořádku. Když si takové jídlo dá člověk ve stejnou dobu, ale těsně před spaním, značí to spíše chybu v naplánování celého jídelníčku.

Naplánujte si večeři zhruba 3 hodiny před spaním.
Pokud budete mít večeři brzy, naplánujte si 2. večeři.
Uvědomte si, že když vám od večeře do ulehnutí do postele zbývá třeba 5 hodin, pravděpodobně ještě dostanete hlad. Tak se najezte cíleně.
Jezte v průběhu celého dne.
Neodkládejte oběd.
Snídejte.
Svačte.
Udělejte si na jídlo čas.
Nespojujte si jídlo s večerním „vydechnutím“ po náročném dni.
Nechystejte si k televizi žádné chipsy nebo jednohubky.
Naložte si na talíř jen tolik, kolik plánujete sníst.
Počítejte i s tím, že budete mít hlad, když si po večeři ještě vyrazíte ven. Připravte si svačinu nebo si dejte v restauraci třeba polévku.
Pokud si večer vyrazíte ven, nečekejte hladoví až na doma. Raději si něco malého kupte.

Já osobně s večerním jedením asi nikdy neměla problém. Vždy jsem snídala a jedla v průběhu dne, protože bych ten hlad nevydržela. Možná si někdy (v rámci večírku) dám něco, co bych si mohla odpustit, jako je třeba burrito po cestě domů. Místo toho bych si mohla doma předem připravit sendvič, což jsem dělala dřív a skvěle to fungovalo. To jsem si pak třeba v 11 večer snědla chleba a ve 2 ráno nedostala vlčí hlad.
Zkusím si však po zbytek měsíce nekupovat večer jídlo ve městě, ale donést si svou svačinku.

2 comments

  1. Zatím první bod výzvy, který se mi nedaří úplně dodržovat (a to jsem "odfajfkovala" i pravidelnou konzumaci ryb a luštěnin! :D), jen nevím proč… Snídám, svačím, večeřím, všechno snad dostatečně a pravidelně, neomezuju se. Spát chodím před půlnocí, večeři mám okolo sedmé a cca v devět ještě něco malého, třeba jogurt s trochou musli. Ale stejně bych od večeře do noci pořád něco zobala. Pár oříšků, lžička zmrzliny, lžíce tvarohu, knackebrot…:D S postavu jsem spokojená, ale tak kilo tuku bych ráda dala pryč a mám podezření, že mi to nejde právě kvůli tomu večernímu mlsání, nevím, jestli je na vině únava, ale asi se toho nezbavím 😀

  2. Tak co zkusit dát si v těch 7 další svačinu a večeři až v 9? Jen to pro začátek takhle prohodit, třeba by to pomohlo 🙂 A nebo dát tu 2. večeři o kapku větší… Ale každému pomůže něco jiného 🙂
    V.

Napsat komentář