3. únorová výzva: Vyber si správně v restauraci

Občasné návštěvě restaurace se člověk nevyhne, netřeba to však brát jako stresující situaci nebo něco, co vás nutí mít pocit, že jste zhřešili. Dokonce ani nevadí, když si jednou za čas dáte svíčkovou a navrch cheesecake. Jsou však tací, kteří do restaurace chodí každý den na oběd nebo rádi zkouší nové podniky. Ani návštěva restaurace však nemusí znamenat, že je nutné se přejíst nebo si vybrat jídlo jenom podle chuti a na zdravý životní styl úplně zapomenout.

Vyberte si jako první a nenechte se ovlivnit ostatními.
Při výběru si uvědomte, že se snažíte jíst zdravě. Třeba vás to odradí od barbecue žebírek s hranolky.
Vyberte si nesmaženou přílohu. Mohou to být třeba vařené brambory, rýže, těstoviny, luštěniny nebo pečivo. I bramborové noky se zvládnou, když je doplníte miskou zeleniny.
Pokud máte možnost výběru, vyhledejte restauraci, která má v nabídce i zdravá jídla.
Snažte se si co nejčastěji vybrat rybu.
Zajděte na sushi.
Zajděte na salát s pečivem a bílkovinou.
Nedávejte si všechny možné chody. Vyhněte se tučným předkrmům, smetanovým polévkám a dezertům.
Jako dezert stačí kopeček zmrzliny.
Nemusíte se přejíst.
Nemusíte si dávat nic svátečního.
Pokud chodíte do restaurace na obědy, zkuste si jednou za čas připravit krabičku z domova.

Zkrátka a dobře, návštěva restaurace nemusí vůbec znamenat drastické narušení zdravého režimu. Každý má možnost volby a i v KFC si můžete objednat wrap s grilovaným masem a zeleninou.

Co se týče mých zkušeností, dřív jsem si v restauraci vybírala čistě podle chuti, nepřemýšlela jsem nad následky – a tím nemyslím jen nárůst hmotnosti, ale třeba i nevolnost a únavu poté, co se člověk přejí. Můj největší gastro zážitek byla návštěva Ambiente Brasiliero, kde vám formou all you can eat servírují různé druhy masa. Jedla jsem a jedla, dokud jsem nemohla víc. Dnes je pro mě návštěva takového podniku vyhození peněz, protože si ráda dám rozumnou porci s přílohou a zeleninou a „nevyplatí“ se mi koncept all you can eat. Jsem mnohem spokojenější, když mě nebolí břicho a nemusím sníst vše. Tak to zkuste taky!