(Nejen) večerní slevy na jídlo

Obchody, bistra či restaurace s kvalitním a zdravým jídlem se stále rozrůstají a já si dovedu představit jíst v nich snad každý den. Ale i když ceny nejsou nijak závratné, přeci jen si to úplně nemohu dovolit. A tak jsem vysledovala, kdy tyto podniky zlevňují své výrobky, aby se do večera prodaly a další den byly zase čerstvé.

1. Marks & Spencers

Pořídíte: sendviče, sushi, ovocné a zeleninové saláty, pečivo

Tento britský řetězec najdete ve větších obchodních centrech nebo v Praze na Václaváku. Já chodím nejčastěji do OC Anděl, který je otevřený do 21:00.Ceny se snižují postupně během večera, o svátcích o něco dříve než ve všední dny. Sendviče běžně stojí kolem 80,-, tentokrát jsem si koupila tento skvělý špenátový s vajíčkem a rajčetem za 42,-, a to po 20. hodině (ve státní svátek). Za stejnou cenu jsem pořídila i 6 ks nigiri sushi, skvělá věc. Hned další den měli stejný sendvič za 32,- už v 18:30 (v sobotu). Slevy platí na většinu čerstvých potravin – nejčastěji vidím ve slevě sendviče, pak saláty, ovocné misky nebo právě sushi. 
Další pravidelná sleva je v Marks & Spencers každý den od 20:00, a to na pečivo. Doporučuji především muffiny za 16,-, chléb ani bagety mě moc neoslovily, je to takové to klasické nadýchané pečivo, které se druhý den nedá jíst, protože má konzistenci gumy. Ale pokud chcete něco na večeři, určitě vyzkoušejte.
2. Delmart
Pořídíte: maso, ryby, jogurty, bylinky, ovoce a zeleninu, sendviče, pečivo
Delmart je český obchod, který otevřel svou první pobočku v Praze na Andělu a oslavil ohromný úspěch. Skvělé saláty s neomezenou porcí pečiva v bistru a kvalitní potraviny v supermarketu jistě stojí za to. Čím déle tento podnik navštěvují, tím méně slev (bohužel) vídám, ale to je asi logické. Dříve jsem skoro pokaždé narazila na 50% slevy na bio hovězí, které považuji asi za nejlepší maso, které jsem kdy doma jedla. Za 30,- jsem pořídila skvělý kus masa na velký hrnec polévky, vyzkoušela jsem jehněčí maso (ééé) nebo výborná kuřecí křidélka. Na tyto slevy narazím už jen jednou za čas, chce to štěstí. Posledně jsem si odnesla třeba porci lososa za poloviční cenu.
Postupně také ochutnávám výborné jogurty ve skleničce, čerstvé bylinky, mungo fazolky, nebo jiné potraviny, které se čas od času objevují ve slevě. Většinou, když obchod navštívím, něco zlevněného si z něj odnesu, a to kdykoliv během dne.
Pravidelně však narazíte na večerní slevy na sendviče. Začínají na 20 % a končí na 50 %, nejlevnější sendvič se tak dá pořídit za 25,-. Obchod zavírá ve 21:30, zlevňovat se začíná cca po 19. hodině, ve svátky opět o něco dříve. Kolem 20. hodiny už spolehlivě pořídíte sendvič za půlku, na výběr jsou obložené bulky nebo tmavé tousťáky. A nenechte se odradit pomačkanou bílou bulkou, která nevypadá zrovna nejlépe, její chuť vás nejspíš překvapí. 
Také pečivo pořídíte večer za polovic, a tentokrát jde o snad nejlepší pečivo, které jsem za poslední dobu vyzkoušela. Doporučuji především celozrnnou (nebo jen vícezrnnou?) bagetu. Skvělá je i druhý a třetí den, což oceňuji.
3. Kaufland
Pořídíte: ovoce a zeleninu
V Kauflandu nakupuji nejčastěji a je to jediný obchod, kam chodím s přesným seznamem potravin, které potřebuji koupit. Nejčastěji chodím nakupovat kolem 11:00, protože je nejnižší provoz a nejméně lidí nakupuje. Slevy tak většinou nevyužívám, ale myslím, že rozhodně stojí za zmínku. Kaufland totiž každý den večer zlevňuje ovoce a zeleninu, a to třeba o 80 %. Většinou na slevy narazím po 20.-21. hodině. Bohužel však v tuto dobu již zdaleka nemají všechny druhy, takže pokud jdete pro banán, grep, jahody, cuketu, lilek a patizon, nejspíš neseženete vše. Viděla jsem však květák i brokolici za 4,-, pytlík růžičkové kapusty za 8,- a tak dále. Ideální, pokud chcete vařit univerzální zeleninovou polévku. Na ovoce ve slevě narážím méně často.
4. Beas na Národní Třídě
Pořídíte: indické jídlo tady nebo s sebou
Beas je vegetariánská indická restaurace a na Národní Třídě a funguje tak, že platíte za váhu, u dražších jídel je extra příplatek. Během dne si můžete dát polévku, různé saláty, chutney, rýži, luštěninové omáčky, brambory s tofu, placky, puding, chalvu a jedno speciální, dražší jídlo. Oběd mě většinou stojí cca 130,-, což mi za to, co to je, přijde trochu moc. Každý den hodinu před zavíračkou však Beas nabízí to, co zbyde, se 40% slevou. Většinou si tak můžete dát polévku, rýži s luštěninovou omáčkou a puding, protože vše ostatní už je snědené. Za večeři platím kolem 50,- a chodím tam opravdu ráda, protože se často pohybuji celý den někde po městě a když už si nesu oběd i svačiny v krabičkách, s večeří se mi opravdu nechce dělat. A velké plus patří konvicím s vodou na stolech. Slevy platí po-pá od 20:00, so od 19:00 a ne od 17:00. Doporučuji přijít včas, na slevy chodí dost lidí a může se vám stát, že prostě nezbyde.
5. Bageterie Boulevard
Pořídíte: sladké pečivo
Slev na bagety se bohužel nedočkáte, ale třeba takové muffiny mají taky dobré. Sleva platí pro méně frekventované pobočky, např. na Václavském náměstí nic takového nemají. Vím o pobočce v Dejvicích, kde slevy platí (tuším) po 20. hodině, za muffin dáte 16,-.