15. únorová výzva: Zajdi si do wellness centra

A dnes je tu zase oddechová výzva! Snažím se stále připomínat, že zdravý životní styl není jen o tom, jak jíte nebo sportujete, ale i o tom, jak odpočíváte. Proto si zajděte do wellness centra, na masáž nebo do sauny, abyste na chvíli vypnuli a uvolnili se.

Zajděte si do vířivky.
Zajděte si do sauny.
Vyzkoušejte saunové centrum.
Jděte na rande do wellness centra.
Zajděte do sauny po fitku.
Objednejte se na masáž.
Zajděte si do wellness centra s kamarádkou místo návštěvy kavárny.
Zeptejte se sportujících kamarádů, zda nechtějí pravidelně chodit s vámi.
Nebo si aspoň doma napusťte vanu.

Na tomhle bodě bych určitě mohla zapracovat. I když jsem v sauně poslední dobou párkrát byla a mám to hrozně ráda, vždycky mě mrzí, jak je to drahé. Ale když si člověk odpustí jednu návštěvu kavárny a místo toho zajde někam odpočívat, tak se to vyrovná, takže to takhle zkusím udělat!

2 comments

 1. Ahoj hoholk nezlobte se prosim ze komentuji prispevek nesouvisejicím dotazem.
  Je mi 21 let a bydlím s 50ti letymi rodici. Jsou skveli a moc si vazim jejich pece. Zda se mi ze u vas doma se ji pestre a nikdo vam do toho nemluvi. Nechci říct že by moji rodiče byli "nemoderni", bohužel nic jako light sýr, avokádo, kuskus, luštěniny u nás neprojde. Je prostě nezajímá co se dnes "má" jist v rámci vyvážené stravy. Jsou zvyklý na svíčkovou a rohlík s máslem. Jistě, obojí miluju, ale ráda zarazuji i jiné potraviny jako jogurt, vločky a tisíc dalšího a bohužel mi to je vždy vmeteno jako výmysl se slovy dej si něco normálního. A to přes to, že si potraviny jsem schopná sama koupit a jídlo bych si i rada sama připravila.
  Mám na 170cm 70kg a chtěla bych tak 3kg shodit – nejde mi o to nijak urputně, ale vím co by se dalo zlepšit a ráda a s nadšením bych se do toho vrhla. Nechci se vzdát rohlíku s máslem, jen ho nechci snídat každý den a nechci být za vločky doma rozdmychavacem hádky. Rodiče velmi rádi a často kupují zákusky či koblihy a sladké buchty. Nic proti, mám je samozřejmě také ráda, ale jen pro představu – z uplynulých 7 dni jsme měli zákusky 7krat a kdybych si vždy nedala zvrhne se to u nás v hádku. Mám být přece vděčná že jsem zivena.
  Nechci být protivná a zároveň chci mít možnost se rozhodnout aspoň občas samostatně. Nepotřebuji zákusek 7krat týdně a nemyslím si že jsem schopná jakkoli své tělo zpevnit s tím abych nepobourila rodiče. Nejsou ochotni o ničem diskutovat. Nemůžete mi prosím poradit jak asertivne odmítnout druhý koblih a zároveň neurazit a nepobourit ty, na nichž mi záleží? Myslela jsem že je to pustí s mou dospělosti, bohužel. Bílý rohlík je jediné pečivo které znají. Nepotřebuji žádné Goji a chia a nevím co.. Jen bych někdy vyměnila knedlík za rýži, dala si jogurt nebo cottage a pokud nebudu mít chuť odmítla zákusek.

 2. Ahoj,
  vůbec nevadí 🙂
  No, u nás doma… Já třeba bydlím od 18 sama a v 17 jsem byla rok v Americe, kde mě teprve začala výživa zajímat, takže mi do toho ani nemá kdo kecat 🙂
  Chápu ale, že to je nepříjemné a nejsi jediná, kdo má takový problém…
  Myslím, že největší smysl má si s rodiči sednout a nad tímto tématem se vážně pobavit, abys jim vysvětlila, že je to pro tebe důležité a trápí tě to, že jsi jim vděčná za všechno, co pro tebe dělají, ale že musíš neustále bojovat s tím, co chceš pro svůj dobrý pocit a co proto, aby ses vyhnula hádkám. Taky jim vysvětli, že nechceš jíst jen kořínky a proteinové hydrolyzáty, ale normální stravu, jen si občas koupit nějakou zdravější potravinu a nedat si dort. Myslím, že jedna velká debata udělá tisíckrát víc, než deset malých handrkování se…
  A nebo napiš na naši facebookovou skupinu: Jíme zdravě s Ne hladu, ta slouží přesně k takových účelům, aby si lidé mohli poradit navzájem 🙂 Třeba se najde někdo, kdo boj s rodiči vyhrál 🙂
  V.

Napsat komentář