30 denní redukční výzva – výsledky

Tak jsou tu výsledky 30 denní redukční výzvy! 🙂 To slovo „výzva“ podle mě hrozně svádí k tomu, představit si tvrdý dietní režim, doplněný každodenním kruháčem, který má za úkol ukázat, kolik se dá z jednoho těla za měsíc vytřískat. Ale podobně jako u naší minulé výzvy o něco takového vůbec nešlo. Chtěla jsem ukázat, jak se dá hubnout zdravě a bez velkého omezování a hladu.

Můj „cíl“ byl shodit tři kila, takže navíc vůbec nebylo kam spěchat a kam se honit. Docela jsem se těšila na měsíc bez utrácení za dortíčky v kavárně, alkohol na párty 😀 a taky jsem se těšila, že se konečně dám trochu víc do toho sportu. No, to poslední moc nevyšlo. Bohužel jsem hned chvíli po začátku výzvy onemocněla, takže jsem asi týden prakticky jen ležela v posteli. Ke konci výzvy mě zase chytly bolesti hlavy, na které trpím a to mě na několik dní trochu vyřadilo z provozu. Bolesti mám totiž od krční páteře a ztuhlých šíjových svalů, takže mimo prášků na bolest beru i koňské dávky těch na uvolnění svalů. No…a cvičte s tím pak, když máte tělo z gumy 😀 Trochu jsem si přišla jak Harry Potter, když přišel o kosti v ruce….znáte tu scénu, žejo? Vážně mě to naštvalo, protože jsem samozřejmě celej rok neměla ani rýmičku, pak jsem zahájila výzvu a šup. Zákon schválnosti. Vypadám teď určitě jako hroznej hypochondr, ale co se dá dělat. Z toho důvodu jsem bohužel nesportovala tolik, kolik jsem původně plánovala. Myslím, že v průměru to vyšlo na 2-3 aktivity (jóga, posilování) týdně, což je taková moje klasika. Jídlo jsem ale nijak neměnila a jela podle hodnot, které jsem si na začátku nastavila. Takže uvidíte výsledky po měsíci na trochu nižším příjmu a zhruba stejném pohybovém režimu.

Míry a váha před výzvou:

výška: 169 cm, váha: 61,5 kg 
míry přes hrudník: 90 cm
pas: 66 cm
boky: 96 cm
paže: 27 cm
stehno: 54 cm

Míry a váha po výzvě:

výška: 169 cm, váha: 59,1 kg -2,4 kg
míry přes hrudník: 89 cm -1 cm
pas: 63 cm -3 cm
boky: 94 cm -2 cm
paže: 25,5 cm -1,5 cm
stehno: 52,5 cm -1,5 cm
Jídelníček v průměru: 
8287 kJ, 67 g Bílkovin, 264 g Sacharidů, 61 g Tuku
Výsledky: 
Za měsíc jsem na váze shodila dva a půl kila, což je fajn a jsem spokojená. Potěšily mě míry, na kterých se to projevilo tak nějak rovnoměrně. Potěšil mě obzvlášť cenťák a půl přes paže a to samé přes zadek. Dál to je 1,5 cm přes stehna, 3 cm v pase a 1 cm přes prsa. Subjektivně nejvíc cítím změnu u těch stehen a zadku, protože jsem si na své oblíbené kalhoty musela dát pásek 🙁 A hlavně se rozhodně cítím taková…zformovanější a pevnější 😀 v těchto partiích. Na fotkách to tolik nevyniklo, což mě trochu mrzí 😀 Ale tak nějaká drobná změna alespoň z boku snad znát je 🙂 No a další rozdíl je myslím znát na břichu, což je trošku záhada, protože jsem na něj cvičila jen asi 5 minut za celou dobu výzvy. No, takže tady máte důkaz, že vám po porci sacharidů k večeři nevyroste pupek :))
Závěr: 
V rámci možností (těch zdravotních komplikací) jsem s výzvou a s výsledky spokojená! Režim při výzvě mi absolutně vyhovoval, neměla jsem hlad, chutě (no, jednou jsem v kavárně skoro brečela, že chci dortík, ale bylo to zrovna v určitém období v měsíci, takže….ženy pochopí), takže budu dál pokračovat stejným způsobem. Porce zatím zvětšovat nebudu, protože pořád mám před sebou to jedno kilíčko 😀 Jídelníčky si ale už počítat nebudu a nebudu řešit takový ty večeře s kamarádama a podobně. V pátek mám narozeniny a protože nedělám žádnou velkou oslavu, musím to oslavit se všema tak nějak postupně. Takže třeba dneska jdu s kamarádkou na burger 😀
(Btw. už jsem asi uplně zblblá z tý bakalářky, jinak nechápu, proč si to takhle členim na výsledky, závěr …ještě hypotézy a diskuze mi chybí, haha :D)
A nakonec jsem o výsledcích výzvy natočila i video: 

11 comments

 1. Škoda toho onemocnění na začátku, ale i tak máš nádherné výsledky 😉 a rozdíl je z fotek vidět nádherně 🙂
  Jinak všechno nejlepší k pátečním narozeninám 🙂 užij si oslavy! 🙂

 2. Tyy jo prave ze vysledky jsou na fotkach videt uplne krasne, skvela prace! 😛 😀 Taky preju predbezne vse nej! ;))

 3. joo? já rozdíl rozhodně cítím, ale přece jenom takhle na ty fotky koukám víc kriticky 😀 děkujuuu 🙂 A.

 4. Člověk sám sebe vždy hodnotí kritičtěji než někdo jiný , protože to nesoudí objektivně 😉 … a opravdu je to hodně vidět … tedy kórt v oblasti bříška i boků 😉 ale byla si nádherná i předtím – takže co na to říct … nemusela si to dělat ale vzhledem k výzvě splnila svůj účel rozhodnopádně 😀 (superslovo)

 5. Ty brďooo, hustý, jsi ještě větší kočka než předtim! (i když i kdybys měla 976 kilo, tak pořád máš tak krásný vlasy, že by to nevadilo 😀 obdivovala jsem je ve videu, ale pak jsem to tam zapomněla napsat, tak to řeknu aspoň teď ^^)

 6. tak teď budu namyšlená, supr! 😀
  Haha, děkuju samozřejmě, od tebe je to obzvlášť kompliment :)) Teď mi vlastně dochází, že máme i stejnej hérstajl 😀 to se pozná vkus! A.

 7. No můj hérstajl je nemám-čas-na-kadeřnici 😀 ale samozřejmě to je znak skvělýho vkusu 😀

 8. Mně ses tedy upřímně líbila více předtím;) Přijde mi, že hlavně střed těla ztratil jakýsi sexappeal díky skoro až vystupujícím žebrům. Ale je to možná jen otázkou nafocení. Hlavní je samozřejmě to, jak se cítíš;) Honza

 9. Noo, já mám dost úzký pas, takže jak v něm trochu zhubnu, tak to tak mám, ale myslím, že je to takhle výrazněji vidět jen takhle po ránu a na lačno 😀 A taky to asi bude vypadat líp až konečně začnu víc cvičit a přibude snad i nějakej ten sval 😀 Ale dík každopádně :)) A.

Napsat komentář