7. únorová výzva: Šetři pivem

Je smutné vidět, když se někdo snaží jíst zdravě, až zbytečně odmítá každý chips, ale alkohol jakoby se nepočítal a o víkendu teče proudem. Přitom neuvážená konzumace alkoholu může brzdit jak hubnutí, tak zlepšování se ve sportovním výkonu, nabírání svalů a v neposlední řadě samozřejmě může zhoršit zdravotní stav. Jako Češi držíme v konzumaci piva nepřekonatelné světové prvenství a přiznejme si, že jsme na to trochu hrdí. Pivo k obědu, pivo k večeři a pivo, když jdeme s kamarády… na pivo.

Zkuste si proto aspoň někdy to pivo nedat. Skvělé pravidlo je třeba nepít alkohol v den, kdy sportujete. Pivo k obědu taky není potřeba. A pokud tvrdíte, že je, tak obědváte kachnu se šesti, a to taky není nutné.

Dejte si o pivo méně, než obvykle.
Nedávejte si pivo jen tak k jídlu.
Nedávejte si pivo na horské chatě nebo na cyklovýletu.
Nedávejte si pivo sami doma.
Navrhněte kamarádům jinou akci, než jen jít na pivo.
Když půjdete na pivo, zkuste jednou pít nealko.
Když vás nebude bavit pít nealko, dejte si první pivo až po nějakém čase.
Pijte malé pivo.
Kašlete na to, co řeknou ostatní.
Nevymlouvejte se, že si pivo dát „nemůžete“.
Buď si ho dát chcete nebo nechcete.
Zkuste ho nechtít.

Já musím říct, že jsem dřív vymetala večírky mnohem víc než teď. Asi od té doby, co tancuju, nepotřebuju pít tolik, protože večer chodím tancovat a ne do hospody. Navíc, kdybych vypila moc piva, tak se na těch podpatcích neudržím.
Jasně, občas zajdu i jen tak posedět do hospody nebo na párty, ale myslím, že oproti dřívějšku je toho méně.
V rámci této výzvy bych ale chtěla pít míň alkoholu, když jsem s Oskarem. Protože to si rádi dáme pivo nebo víno k jídlu, večer jdeme jen tak na jedno a když se vidíme dva týdny v kuse, je to klidně dva týdny v kuse (aspoň) pivo denně. Zrovna teď je u mě Oskar, takže to je hezky aktuální!