Kam v Dejvicích na kafe (a čaj)

Protože poslední rok trávím spoustu času v Dejvicích, rozhodla jsem se trochu popsat podniky, které jsem v okolí vyzkoušela.

1. Místo

Kavárna Místo v Bubenečské 12 je můj jasný favorit. Je to taková ta typická „insta“ kavárna, kde mají kvalitní kávu, vodu zdarma, nabídku zdravého i méně zdravého, zato vynikajícího občerstvení, spoustu malých i velkých (společných) stolů, zásuvek a manažerů zabraných do práce. Jejich popisek „takové Místo v Dejvicích chybělo“ je docela vystihující. No, a nejlepší na této kavárně je jednoznačně pekanový cheesecake, což je jeden z mála dortů, za který jsem ochotná opakovaně zaplatit 69,-.

2. Café Záhorský


Café Záhorský v Eliášově 1 mě zaujalo především svými prostory. Připomnělo mi budapešťské podniky s velkými prosklenými vitrínami, ve kterých se sedělo a koukalo ven. I vevnitř je to krásné a instagramem taky proběhlo pár lákavých postů o této kavárně. Pro mě však byla jedním velkým zklamáním. Káva průměrná, jídlo naprosto strašné. Pardon, ale nevzhledné těstoviny se sýrovým žbleptem si umím uvařit i doma a za něco přes 100,- bych opravdu čekala aspoň ten parmazán. To samé, když jsem si jednou objednala taliána, horšího jsem asi neměla. Nejdřív jsem se nadchla, že konečně místo, které má v jídelním lístku bliny, což jsou slané lívance s rybou, ale bohužel si na ně asi nezajdu.

3. Kabinet Café

Kavárna Kabinet, Terronská 25. Kavárna mě také zaujala svým interiérem už z ulice, má krásný vchod vystavený květinami, uvnitř spoustu výzdoby a útulné sezení. Po vyzkoušení bych ji zařadila ale spíš mezi tipy, kam jít na pivo než na kávu. Myslím, že funguje už delší dobu a nepochytila tolik z vlny moderních kaváren. Což se projevuje i tím, že káva je dost průměrná a není to také to labůžo, na kterém si pochutnávám jinde. Taky nabídka jídel není úplně uspokojující, pokud tam chce člověk trávit delší dobu třeba u učení, což je pro mě náplň tak 3/4 návštěv kaváren. Ale jako místo pro setkání s přáteli je to skvělý podnik a určitě ho doporučuji. Na fotce je rozpečený hermelín s brusinkami a chlebem, což byla celkem nouzová volba na oběd.

4. Vypálené koťátko


Vypálené koťátko v Mařákově 5 je tvůrčí kavárna. To se projevuje třeba tím, že ve většině případů potkáte v kavárně děti, které nejsou úplně ticho, což může v určitých případech člověka rušit při práci. (Korektně řečeno, že… :D) Takže kavárnu asi taky nedoporučuji na učení nebo čtení knihy, ale je pěkná a pro sraz s přáteli je fajn. Na mlýnku je mama coffee, takže dobré kafe a k snědku si taky člověk vybere. Třeba na chačapuri, což je placka plněná sýrem, člověk jen tak někde nenarazí.

5. Dejvická čajovna

V Dejvické čajovně ve V. P. Čkalově jsem byla ze všech místních podniků snad nejvíckrát, bohužel z ní mám nejméně kvalitní fotku, protože je hodně tmavá. Je to srdcovka už asi od mých 12 let a pro mě čajovna první volby. Výběr čajů je fajn, i když mám občas pocit, že už jsem ochutnala vše, co mě z nabídky láká a chybí mi třeba zajímavé černé čaje, ale tak nemůžou mít vše. K jídlu si člověk může objednat třeba kuskus, který je výborný a vlastně mě poprvé inspiroval k tomu udělat si kuskus doma. Prostředí je krásné, sezení na polštářích i na židlích a v chladných měsících je rezervace nutná.