Kde se chutně a zdravě najíst v Brně?

V září jsem na čtyři dny vyrazila do Brna na tango festival. A to znamenalo jediné – přes den budu mít spoustu času vyzkoušet všechny ty vyhlášené brněnské kavárny a bary a večer budu tak moc tancovat, že bude úplně jedno, kolik toho přes den sním, protože všechno vytancuju. Ideální kombinace. A tak vám tu napíšu souhrnnou recenzi na všechny podniky, které jsem v Brně navštívila.

Cattani

Hned po příjezdu mě Káťa, moje brněnská nutriční kolegyně, vzala do Cattani na domácí těstoviny. Já si nakonec dala noky s dýňovou omáčkou a parmazánem. Byly úplně skvělé, porce trochu větší, ale vzhledem k tomu, že jsem celé odpoledne nejedla, jsem zvládla i zmrzlinu na závěr.

Kafec

To je tak, když máte chuť na vajíčka, ale podnik, kam jdete na snídani, je vyhlášený pro své wafle. A tak si dáte oboje, protože jste večer předtím 5 hodin tancovali a snědli byste i slona. Zaujal mě i způsob objednávání, kdy fixou zaškrtnete na velkém menu s fotkami jídel přesně to, co chcete, kolik vajec má být v omeletě nebo jestli na ty wafle chcete šlehačku či zakysanou smetanu.

SKØG urban hub

Do Skogu jsem se dostala až na třetí pokus, a to o víkendu, kdy konečně nebyl přeplněný k prasknutí. A úplně chápu, proč je to pro tolik lidí místo, kam si jdou sednout s učebnicí nebo notebookem, protože jsem tam taky strávila celé odpoledne. Ale teda domácí limonádu jsem si musela naředit tak osmkrát, abych ji vůbec byla schopná vypít. Nevím, jestli to takhle lidem chutná nebo to fakt přehnali s cukrem, protože běžně takové věci nepiju, ale o to lepší byl hummus se spoustou zeleniny.

V melounovém cukru

Do melounového cukru se chodí na dorty, to je jasná věc. Na výběr je tolik zajímavých chutí a kombinací, že jsem si prostě musela hodit korunou. Třikrát. Dorty jsou tam dražší, ale určitě za to stojí. Jen obsluha byla ten den tragická. Slečna na nás zapomněla, málem se urazila, když jsme se připomněly, načež se přišel zeptat její kolega, co že jsme to vlastně chtěly. Doufám, že jen neměli svůj den, protože by byla škoda si to takhle pokazit.

Momenta

Do Momenty se sice prý taky chodí na dorty, ale byla jsem tu už podruhé a podruhé jsem z dortu byla spíš zklamaná. Ale prostředí je tam krásné, líbily se mi hlavně vystavené fotky.

Botanic Bistro

Bibimbap byl inzerovaný jako Insta friendly korejské jídlo, což mě zaujalo, protože jsem ho nikdy neměla a Instagram je lajf, že jo. Vypadalo to krásně. Maso bylo výborné. A musím zkusit bibimbap ještě někde jinde, abych měla srovnání, ale tenhle podnik mě určitě zaujal.

Forkys

Forkys bylo bohužel jedno velké zklamání. Mé Buddha bowl chutnalo stejně, jako kdybych si doma smíchala náhodné věci, vůbec nebylo dochucené. Kamarádovo curry zase pálilo jak čert, aniž by na to byl člověk předem upozorněn. A to chodím pravidelně brečet na vindaloo, takže nejsem žádný máslo. Pak jsem se dozvěděla, že ve Forkys je super všechno až na Buddha bowl, takže si mám příště dát burger s hranolkama. Tak třeba jim ještě dám šanci.

Bar, který neexistuje

Kde se chutně a zdravě najíst… dovolte mi výjimku. Protože tohle byla absolutní láska a podnik n.1 z celého Brna. Úžasný přístup obsluhy, pomohli s výběrem a donesli přesně to, na co měl člověk chuť, a to jak mně (absinth), tak kamarádovi (uzený whiskey koktejl). Pak mi udělali skvělý martini cocktail a jako pozornost podniku nám donesli i misku oliv, protože jsem na ně dostala chuť. Bar je příjemný, drinky skvělé, barmani krásní. Co víc chtít. Jo a prý těm, co zůstanou až do zavíračky, servírují vývar.

Fresh Freaks

A další double talíř pro Verču, prosím. Komplet bezlepkové bistro, tleskám. Chleba chutnal jako chleba, lívance chutnaly jako lívance (což ne vždy u bezlepkových kreací platí) a všechno to bylo moc dobré. Určitě bych tenhle podnik chtěla vyzkoušet i na obědy nebo večeře.

 

A jaký je váš oblíbený brněnský podnik? Určitě jsem tam nebyla naposled!