Shrnutí výsledků 30 denní zdravé výzvy

Tak, a jsou tu výsledky naší 30 denní zdravé výzvy! O co šlo? 30 dní jsme jedly úplně zdravě, držely jsme se všech oficiálních doporučení ke zdravé výživě a pravidelně jsme sportovaly. Nešlo tedy o dietu ani nic podobného, příjem jsme si spočítaly na udržení hmotnosti. Zajímalo nás, co s člověkem udělá takový režim a chtěly jsme ukázat, že není třeba se jídla bát a už preventivně omezovat příjem nebo šidit přílohy či vařit vše na vodě.
Více o této výzvě najdete ve složce 30 denní zdravá výzva nebo v úvodním článku zde.


Verča
Na začátku:
Výška: 167 cm, váha 58 kg
Míry přes hrudník: 84 cm
Pas: 65 cm
Boky: 97 cm
Paže: 25 cm
Stehno: 55 cm
Na konci:
Výška: 167 cm, váha 57 kg -1 kg
Míry přes hrudník: 84 cm
Pas: 63 cm -2 cm
Boky: 95,5 cm -1,5 cm
Paže: 25 cm
Stehno: 54 cm -1 cm
Fotka před výzvou:
Fotka po výzvě:
(pardon, neumim stát z boku tak, aby mi ruka nezakrývala polovinu břicha, tak jsem tam hrozně křivě :D)

Jídelníček v průměru:
9448 kJ, 77 g bílkovin, 311 g sacharidů, 72 g tuku

Výsledky jsou u mě tedy takové, že jsem zhubla kilo, a to především ze spodní části těla. Mám postavu hrušky a vršek mám stejný už několik let, takže jsem ani nečekala, že by na něm proběhly nějaké změny. Hubnout jsem neplánovala, ani jsem si nesestavovala jídelníček jako redukční, s hmotností 58 kg jsem byla spokojená. Nebudu však lhát, že po výzvě jsem nebyla ještě o něco spokojenější. 🙂 Všimla jsem si na džínách, že jsou mi najednou velké a musím si víc zapínat pásek, proto plánuji vyrazit na nákup a slavnostně si koupit o číslo menší. Také jsem v druhé polovině výzvy hodně chodila do posilovny, určitě víc, než kdy předtím, protože ji mám blíž než jógu a neměla jsem moc času. Celkem mě to však začalo bavit a všímala jsem si i drobných změn a svalíčků. 😀 Nevím, nakolik poznáte změnu na fotkách, upřímně – já toho tam tolik nevidím, samozřejmě, že to není taková ta změna o 3 velikosti jako po 30 denní hladovce, ale o to tu ani nešlo…
Naučila jsem se především vařit ze zeleniny a jíst častěji ryby, což doufám, že mi vydrží. Dodržet předepsaný jídelníček bylo časově náročné, což jsem si uvědomovala a největší motivací mi byla právě výzva samotná, o nějaké změny postavy mi moc nešlo. To mi myslím pomáhalo sníst ty velké porce sacharidů, ze kterých věřím, že by mnozí měli strach. Bylo mi vlastně jedno, jestli kilo shodím nebo přiberu, a jsem ráda, že jsem ho shodila, protože aspoň vím, že opravdu není třeba se jídla bát a mohu tento poznatek využít v budoucí kariéře. 🙂
Často se mě lidé ptali, proč výzvu zkoušíme na sobě a ne na někom, kdo má vyšší BMI a změny by na něm byly více vidět – bylo to jednoduše proto, že samy sobě věříme nejvíc a žádné prohřešky před sebou neutajíme. Navíc ta motivace byla opravdu veliká, protože nás štvalo, jak se všude traduje, že sacharidy i tuky se musí omezovat, a chtěly jsme dokázat, že to tak není.
Více z mých postřehů se dozvíte ve videu, které pro vás plánuji natočit, protože dojmů máme obě hodně a do jednoho společného videa by se vše nevešlo.


Andy 


Na začátku:
Výška: 169 cm, váha 59,5 kg
Míry přes hrudník: 88 cm
Pas: 65,5 cm
Boky: 96 cm
Paže: 26,5 cm
Stehno: 54 cm
Na konci:
Výška: 169 cm, váha 58,3 kg – 1,2 kg
Míry přes hrudník: 88 cm
Pas: 63 cm – 2,5 cm
Boky: 94 cm – 2,5 cm
Paže: 26 cm – 0,5 cm
Stehno: 53 cm – 1 cm

Fotka před výzvou: 
Fotka po výzvě: 
Jídelníček v průměru:
9602 kJ, 83 g bílkovin, 320 g sacharidů, 69 g tuku

Jak už zmínila Verča pár řádků nade mnou, cílem výzvy nebylo nikomu dokázat, kolik dokážeme za 30 dní zhubnout. Zhubnout v podstatě nebylo v plánu vůbec. Já osobně nejvíc doufala v to, že někomu třeba ukážu, že nemusí ze své stravy vyřazovat přílohy a nemusí se bát připravit si jídlo na lžíci oleje, ba naopak, že je to dokonce potřeba. To, že jsem kilo zhubla a změnu poznala i na mírách, to je pro mě upřímně až překvapivý bonus. 🙂 Ale jsem moc ráda, že jsem si opět potvrdila, že jen lehká změna ve složení jídelníčku dělá divy. Musím se přiznat, že jsem doufala, že například ten sport zvládnu ještě lépe. Jednoduše jsem si to nedokázala dobře naplánovat a často ho nestíhala. Splnila jsem sice pohyb 3x týdně, ale ne vždy to byla celá hodina a prostě vím, že na tom bych ještě měla zapracovat. I tak jsem v posledních 30 dnech rozhodně sportovala víc, než v těch předtím, a o to zejména ve výzvě vyšlo. S jejím koncem samozřejmě neplánuji už jenom ležet doma na gauči :D, ale pořádně se do toho pustit! Abych tedy jednoduše shrnula výsledky, mám na váze o něco málo (kilo) míň, na mírách už to poznám víc. – 2 centimetry přes zadek, centimetr přes stehna, 2,5 přes pas, to už je na kalhotách znát a upřímně myslím, že trochu i na fotce. Ráda jsem i za ten půlcentimetr přes paže, protože ty jsem chtěla trošku zeštíhlit a nešlo mi to lehce. Podrobněji budu ve výzvě mluvit ve svém chystaném videu.