Vlog – Praxe v Mariánských Lázních

Minulý týden jsem strávila 5 dní na školní praxi v Mariánských Lázních a rozhodla jsem se o tom něco málo natočit 🙂 A.
po rozkliknutí se zobrazí video 🙂

5 comments

  1. Chci se zeptat, jak by v ideálním případě měla vypadat náplň práce a uplatnění nutričního terapeuta v lázních. A kde je realita? 😉 Díky. Z.

  2. No, ideálně by měla vypadat tak, že nutriční terapeut u hostů/klientů lázní zhodnotí zdravotní stav/stav výživy a podle toho navrhne odpovídající dietní opatření. V podstatě stejně jako v nemocnici navrhne nějakou ze základních diet, nebo individuální dietní plán. Přípravu jídel pak kontroluje v kuchyni, jestli je připravená a podávaná správně. V mariánkách, kde jsme byly my, sedí jedna nutriční a kdo má zájem, může za ní přijít na konzultaci a návrh jídelníčku a je samozřejmé možné s ní domluvit jakoukoli dietu. V hotelích se ale podává strava formou bufetu, takže i diabetik nebo host na redukční dietě si tam pak s klidem může dojít pro dortík:D A z toho samého důvodu nutričního terapeuta v lázních zas tolik lidí nevyhledává, nebo jídelníček nedodržuje. To je asi ta realita 😀 Nakonec mi přišlo nejdůležitější, aby tam ta nutriční uměla dobře rusky:)) A.

  3. Ahoj, ve videu jsi zmiňovala stévii, celkem by mě zajímalo, jak to s ní ve skutečnosti je, je lepší než ostatní sladidla? Nebo má nějaké špatné účinky? Možná by to bylo fajn téma na článek 🙂 díky.

  4. Já na to teď psala projekt na VŠCHT, tak bych to mohla přepsat do článku 🙂 Ale obecně lepší není, je to prostě sladidlo a sladidla v povoleném množství škodlivá vejsou.
    Verča

Napsat komentář