Výsledky InBody – poslední ohlédnutí za únorovou výzvou

Po celý únor u nás na blogu probíhala výzva, ve které jste mohli sledovat rady, na čem můžete ve svém jídelníčku zapracovat. Nebylo to myšleno jako ostatní třicetidenní výzvy, tedy měsíc se snažím a konec, ale spíše to byly body, nad kterými jste se mohli zamyslet s svůj jídelníček trochu vylepšit, ideálně dlouhodobě.

TADY dole na stránce najdete celý jejich seznam. Budu ráda, když se jimi inspirujete i jindy než v únoru 🙂

Já se snažila jít příkladem a své rady si také vzít k srdci, i když mi můj jídelníček vyhovoval. To ale neznamená, že byl perfektní, protože mít v něm nějaké chyby je lidské. Změřila jsem se tedy na InBody na začátku měsíce, a výsledek vypadal takto.


Nejdůležitější je graf nahoře vlevo. V něm vidíte, kolik vážím, kolik váží mé svaly a tuková tkáň, a zda mám něčeho málo, akorát a nebo moc. Vedle jsou uvedeny ještě číselné hodnoty, jaké je ideální rozmezí pro mou výšku a věk. Křivka, která spojuje jednotlivé údaje, by měla být buď rovná nebo tvořit písmeno D, což by znamenalo, že množství svalů a tuků je vyrovnané a nebo je v těle víc svalů než tuků. Všechny mé hodnoty jsou v normě a křivka sice tvoří mírné C, což znamená, že tuků je víc než svalů, ale jde opravdu o mírné zahnutí, proto mě to nijak neznepokojovalo.

Každopádně do výzvy jsem se pustila a byla zvědavá, zda se to na výsledcích projeví. Na to, které výzvy mi daly zabrat, které se mi povedly a které se mi nedařily, se můžete podívat zde.

Myslím, že jsem hlavně přidala na pohybu a začala jíst víc luštěnin. Taky jsem si v kavárně aspoň občas dala sendvič místo dortu a častěji jsem si připravila do práce krabičky s jídlem.

Po měsíci vypadaly výsledky takto.

Svalů pořád stejně, ale naprosto přirozeně a bez větší snahy nebo jakéhokoliv odříkání (protože přiznejme si, ne vždy jsem šla úplným příkladem, viz třeba buchtičky se šodó na oběd v kavárně 🙂 ), jsem zhubla kilo tuku, a to hlavně ze středu těla, přitom svaly jsem si krásně zachovala.

To se vám povede taky, pokud nebudete jen držet diety, ale budete k tomu hezky sportovat!

A protože toto ohlédnutí píšu s měsíčním zpožděním, rozhodla jsem se přidat ještě další výsledky, zase po měsíci. Na začátku dubna jsem sice byla nemocná, takže jsem jedla jen tak, jak jsem zvládla a sport šel stranou, ale určitě jsem si z výzvy odnesla určitou inspiraci, třeba na rychlá luštěninová jídla a nebo právě na ty sendviče v kavárnách. A myslím, že jsem i pila míň alkoholu. No a nutno dodat, že mi v dubnu končila má pětiměsíční permanentka na 10 vstupů do fitka (a bylo na ní 5/10 vstupů, klasika), takže jsem v posledních 14 dnech musela jít pětkrát posilovat, aby mi to nepropadlo. A co na to výsledky?

A přísahám, hubnout určitě nebyl můj plán. Jsem s postavou dlouhodobě spokojená a celkem mě překvapilo, kolik teď vážím, protože jsem dlouho nevážila méně než 57-58 kg, ale asi holt výzva zafungovala i na mě, a tak jsem tady, o 8 kostek sádla lehčí. Tak jsem si na počest objednala kilo arašídového másla a kilo kešu másla a tak.

Dobře, měla bych dodat, že se hýbu asi víc, než je běžné. Před dvěma lety jsem propadla tangu a letos jsem začala chodit tančit mnohem víc, než kdy předtím. V únoru to byla lekce na 2 h dvakrát týdně, trénink s kamarádem na 2 h jednou týdně a 1-2 tančírny týdně na 2-3 h s přestávkami mezi tanci. Tango je převážně aerobní aktivita, tak asi proto šlo dolů tolik tuku. V dubnu jsem tančila méně, ale zase jsem chodila posilovat, takže šly trochu nahoru ty svaly. Krásný příklad toho, jak ty různé aktivity fungují. 🙂

Tak snad jsem vás aspoň trochu přesvědčila, že se nemusíte bát jíst, i když chcete hubnout, ale je úplně normální dát si porci přílohy i k večeři a ovoce na odpolední svačinu není žádný zabiják, stejně jako pečivo – stačí, když je kvalitní. Co ale má smysl, je zařadit více celozrnných potravin, luštěnin, ryb a hlavně sportu, který vás bude bavit.