Jídelníček 26.10.2015 – redukční

Dlouho se tu neobjevil žádný jídelníček, tak jsem se rozhodla sepsat jeden redukční. Je to úprava mého jídelníčku, snědla jsem toho trochu víc, ale redukčních jídelníčků tu ještě moc nemáme, tak jsem něco zatajila. Třeba prosecco. 🙂

Snídaně: Kaše s banánem a kakaem

Kaše Adveni nyní testujeme a ta s teffem patří mezi „zdravější“, protože neobsahuje přidaný cukr. Chuťově je taková obyč, po doplnění banánem a kakaem je to super snídaně – aspoň mám nějakou změnu od ovesných vloček. Zrnka teffu jsou trochu tvrdší, takže tvoří takovou křupavější konzistenci.

65 g kaše s teffem
250 ml mléko
banán
lžička kakaa
2050 kJ

1 hodina běh

Svačina: Bageta s olomouckými tvarůžky


Jistě by se dala vytknout bílá bageta, nemám nic proti tomu, když ji vyměníte za celozrnnou. 🙂 Jednou za čas se však nic neděje a čerstvě dopečenou bagetku prostě miluji. Navíc se hodí k rozpečení tvarůžků, protože se nespálí jako už upečené pečivo. Další fakt je ten, že jsem předtím byla běhat a to je moment, kdy je potřeba doplnit sacharidy v rámci jídla s vyšším GI.

75 g bílá bageta
40 g olomoucké tvarůžky
7 ml olivový olej s chilli
cibule
1437 kJ

Oběd: Kuřecí prsa s pečenou mrkví a bramborem


Oblíbila jsem si pečené brambory i pečenou zeleninu (dýni, mrkev, papriku…), takže je poslední dobou často volím za přílohu. K tomu trochu kuřete, omáčka z jogurtu a gervais a na chuť pečené kaštany. Ty jsem snědla jen dva, protože jsem byla přejedená.

250 g brambory
100 g mrkev
80 g kuřecí prsa
20 g řepkový/olivový olej
20 g kaštany (2 ks)
20 g gervais light
20 g jogurt bílý
koření
2543 kJ

Odpolední svačina: Jogurt a kaštany

Nejlepší jogurt z Delmartu <3

30 g kaštany (3 ks)
120 g bílý jogurt
642 kJ

Večeře: Bageta s kuřecími prsy


Nevečeřela jsem doma, takže jsem si s sebou zabalila druhou dopékací bagetku se zbytkem kuřete, které jsem připravovala na oběd. Bagetku jsem namazala olivovou tapenádou s artyčokem a k tomu nakrájela ředkvičku. Hodilo by se spíše celozrnné pečivo, ale co nadělám.

75 g bageta
10 g olivová tapenáda s artyčokem
40 g kuřecí prsa
ředkvičky
1342 kJ

2. večeře: Pomelo200 g pomelo
348 kJ

Celkem: 8361 kJ, 83 g bílkovin, 279 g sacharidů, 58 g tuku, 23 g vlákniny

Jídelníček je tedy redukční, zvlášť po zařazení sportu. Kdybych ho vymýšlela pro sebe, určitě přidám ještě na večeři nebo odpolední svačině. V této podobě může hodit i pro ženy středního věku nebo dívky, které za sebou mají už pár přísnějších diet. Často jsme se setkaly u našich jídelníčků s názorem, že toho jídla je spousta, že byste po nich určitě přibrali, že to není nic pro vás. Jídlo ale není nepřítel a energetická potřeba člověka je často vyšší, než se zdá. Jedině s dostatečným a vyváženým jídelníčkem může člověk zhubnout zdravě a trvale.