May Favourites – FOOD

Po vzoru fashion a beauty blogerek jsme se rozhodly na závěr každého měsíce udělat menší zrekapitulování oblíbené kosmetiky oblíbeného jídla, receptů a podniků a rovnou k tomu natočit i video. Nemusí jít o nové objevy, ale jednoduše o to, na čem jsme si celý měsíc nejradši a nejvíc pochutnávaly a kde. 🙂 Začínáme tedy květnem!

NEJOBLÍBENĚJŠÍ POTRAVINY

Andy:

Tyčinky Raw Energy – Poprvé jsem si tuto tyčinku koupila jenom ze zvědavosti, co na nich všichni tak vidí. Kdysi jsem totiž měla raw tyčinku od lifebaru a byla upřímně řečeno hnusná. I přes to, že se skládají z datlí a ty já nemusím, musím říct, že jsou naprosto skvělé a spolehlivě zaženou chuť na sladké. V praze je koupíte například v prodejně Delmart a řetězci prodejen Sklizeno.

Řepkový olej Máslová MANKA – Tento olej jsme s Verčou dostaly na setkání blogerů Vím, co jím. Verče moc nechutná, ale já si ho zamilovala hned! Konečně se mi řepkový olej hodí i do pečení, kde mi dřív jeho specifická chuť a vůně vadila.

Soba nudle – Asi největší objev měsíce! Jedná se o pohankové nudle, hojně používané v asijské kuchyni. Z mého jídelníčku prakticky vytěsnily špagety, protože narozdíl od nich mi chutnají i samotné a pozor – nelepí! 😀
Verča:

Avokádo – Hit poslední doby, alespoň na Instagramu. Avokádo si nejradši dávám na chleba místo pomazánky, protože mi tak nejen nejvíc chutná, ale je i zdravé a hodí se do jídelníčku v rámci boje proti přejídání se bílkovinami. 😀 A pokud s ním nahradíte třeba máslo, tak skvělým způsobem omezíte živočišné tuky. Navíc mi přijde, že kvalita dovážených avokád se v některých obdobích opravdu zlepšuje.

Uzené šproty – Nic moc zdravého, ale mám pro ně trochu slabost. Po dlouhé době jsem je měla, když jsem si je dovezla z Lotyšska, kde jsou velice typickým jídlem. Od té doby je úplně miluji, ale jedna plechovka mi vydrží třeba 14 dnů, protože dvě až tři rybky na den mi bohatě stačí. V takové míře se hodí i do zdravého jídelníčku, kde by se to s nimi kvůli vysokému obsahu soli a tuku z nálevu nemělo přehánět.NEJOBLÍBENĚJŠÍ PODNIK

Andy: Budu se opakovat, ale je to rozhodně Delmart. Nedávno jsem o něm psala recenzi TADY.
Verča: Také se budu opakovat, je to Café 8. Když už se nemůžu učit doma nebo u toho začnu usínat, skočím si na kávičku a hned to jde líp. Navíc mi opravdu vyhovuje jejich výběr svačinových jídel. Recenzi najdete TADY.NEJOBLÍBENĚJŠÍ RECEPT

Andy: 

Nepřišla jsem na nic jiného, než na zmíněné soba nudle. Jsou vážně tak dobré! Nejradši je mám asi lehce pálivé třeba s krevetami nebo lososem.

Verča:

Tvarohový koláč z pečené kaše – Tento koláč jsem pekla už asi pětkrát a vždy jsem ho zvládla sníst celý sama. Jednak proto, že je fakt výborný a také proto, že v jeho složení je jedině trochu cukru, jinak vůbec nic nezdravého, takže z jeho pojídání nemusí mít člověk vůbec žádné výčitky. Navíc se dá i dost obměňovat – místo rýžové krupičky už jsem zkoušela dát do těsta pohankovou mouku, do tvarohu přimíchat mandlovou drť z výroby „mléka“ nebo kokos a věřím, že i s jiným ovocem by byl skvělý. Prostě takový univerzální zdravý koláč, recept TADY.