Můj týden 24. 11.-30. 11. – Andy

Určitě už jste všichni viděli Verčino video, ve kterém natáčela celý svůj týden, co jí, co dělá a tak dál. Já bych také ráda takové video natočila, ale kvůli momentálním problémům s počítačem a programem na úpravu videí jsem se rozhodla svůj týden nejdřív sepsat do článku a natočím ho třeba časem.

Chtěla bych znovu zopakovat, že se nejedná o žádný krásný, ukázkový a inspirující týden, jedná se pouze o to, jak to u mě v posledním týdnu vypadalo, a to naprosto upřímně. Tím, že ho budu zveřejňovat, jsem se nijak nezatěžovala 😀 Pokud chcete vidět propočítaný jídelníček s ukázkovými hodnotami, můžete se podívat na naší výzvu.Úterý 24. 11.

Ráno jsem si smíchala Adveni kaše kokos s čirokem a amarant (zhruba 70g) a zalila ji mlékem. Pak jsem jela na skok do školy, a protože jsem nějak špatně spala a od rána si přišla jako praštěná palicí, zastavila jsem se ve svém oblíbeném Café Neustadt na dvojité espresso a v Delmartu na makový koláček. Protože mi ale ani jedno moc nepomohlo, uvařila jsem si doma rychle těstoviny se sojovým granulátem a la boloňská omáčka a parmezánem a pak si dala šedesát dvacet.

Odpolední svačinu vyřešila čtvrtka pomela a večeři hotová luštěninová polévka z plechovky, do které jsem jenom přikrájela rajčata a přikusovala chleba. Polévku jsem koupila v Delmartu, byla od značky Annalisa a byla naprosto skvělá! (#nopromo:D) Myslím, že byla myšlená na dvě porce, ale já snědla tak dvě třetiny.Dlouho do noci jsem se potom rozčilovala nad nějakými papíry k bakalářce, tak jsem si k tomu ještě uvařila caro a nakrájela jablko.

Středa 25. 11.

Poslední dobou mi lezou kaše i nosem, tak jsem si k snídani nakrájela dva krajíce chleba, namazala je gervais, uvařila si k tomu dvě vajíčka a přikrájela zeleninu. Na instagramu by to asi nevypadalo tak krásně, ale pochutnala jsem si jako dlouho ne 🙂 Pak jsem odhodlaně vyrazila do školy na přednášku, ale ta cestou odpadla, protože přednášející musel k zubaři. Klasika 😀 Otočila jsem to teda (jak jinak) do Cafe Neustadt na dvojité espresso a mrkvový dort, na který jsem měla děsnou chuť od shlédnutí Verči videa. Tady ho měli s krémem a mátovým cukrem a byl dobrý, i když já dělám lepší 😀


K obědu jsem si dala zelňačku, do které jsem přidala zbytek luštěninové polévky z předchozího dne a samozřejmě nesměl chybět krajíc chleba. K odpolední svačině jsem si dala veeeliký jablko a hrnek mléka a k večeři pečené kuře s bramborami a zeleninou. Někdy mezi tím jsem si zacvičila.


Večer jsem šla ještě s kamarádem do čajovny, kde jsem si dala Keemun, což je čínský červený čaj. Cigarety nekouřím a když si někdo zapálí u jídla, tak se mi otevírá kudla v kapse, ale vodní dýmku si v čajovně někdy dám. Rozhodně to ale není TEN důvod, proč do čajovny chodím. Jeden čas jsem v ní i pracovala a tak nějak celkově mám k tomu pořád blízko. Napůl jsme si ještě dali arašídy ve wasabi. Napůl znamená, že jsem kamarádovi nechala pár oříšků 😀

Čtvrtek 26. 11.

Tak moc jsem zaspala, že jsem se doma nestihla ani nasnídat, což se mi váážně často nestává. Vzala jsem si na cestu do školy banán a o hodinu později jsem si v Cross Cafe koupila sendvič s lososem. Celý den jsem tak nějak pendlovala mezi školou a domovem, takže k svačině jsem si dala doma čtvrtku pomela, k obědu těstoviny s rajčatovou omáčkou s chilli a česnekem, tuňákem, parmezánem a polníčkem a k odpolední svačině jsem si koupila v Kavárně Snů espresso a raw proteinovku s příchutí arašídové máslo. Kdo sleduje instagram nebo oblíbence, tak asi ví, že k banánové raw proteinovce jsem se vyjádřila tak, že je prostě hnusná. To bych to ale nebyla já, abych nevyzkoušela ještě další příchuť. Tahle byla rozhodně lepší, ale stejně už si ji asi nekoupím.

Večer jsem šla pro změnu do čajovny, tentokrát s Verčou. Daly jsme si napůl senchu a každá svůj kuskus. Já si dala kuskus s bílým jogurtem, zeleninou a chilli papričkami. Po čajovně jsem jela ještě do Meetfactory na koncert Balthazar ♥. Jejich koncert jsem viděla už v létě na Szigetu a tak moc se mi líbili, že jsem prostě musela jít znovu i za cenu toho, že se nevyspím, protože další den vstávám v půl páté do práce. Tentokrát se mi líbili tak, že se mi pak v noci zdálo, že mě jeden ze členů kapely požádal o ruku 😀 No…a na koncertě jsem si dala dvě piva.

Pátek 27. 11.

Vstávala jsem co nejpozději to šlo, takže k snídani jsem si vzala do autobusu kefír a dýňovou housku. O pár hodin později jsem si dala capuccino a jablko a o dalších pár hodin později omeletu ze tří vajec, se šunkou, zeleninou a 2 kousky pečiva. Práce je holt dlouhá a já se potřebuju o pauze pořádně najíst.

Po práci jsem měla v plánu jet domů spát, ale dostala jsem šíílenou chuť na pho, tak jsem si na ní zašla do vietnamské restaurace do Gorazdovky.

K večeři jsem si pak dala už jen menší kus kuřecího, rýži a nějakou zeleninu. Původně jsem chtěla jít znovu na koncert, ale byla jsem tak unavená, že jsem se rozhodla zůstat doma spát. Ale jak už to tak nějak bývá, plány se mění a někdy přijde chvíle, kdy je prostě potřeba zajít na drink. A tak jsem nakonec šla s Verčou do víru velkoměsta 🙂 Dala jsem si 3 caipirinhy a 1 skvělý 66% absinth v Hemingway baru. A protože jsme šly spát pozdě a od večeře dlouho, daly jsme si k tomu ještě nachos.

Sobota 28. 11.

Snídala jsem 4 knackebroty (došlo pečivo, sad panda Andy is sad) s gervais, 2 vajíčka a čtvrtku pomela. V práci jsem si hned uvařila capuccino, abych byla schopná předstírat, že pracuju. K obědu jsem si dala vegetariánský boršč, salát a 2 kousky pečiva.

Ano ano, někdo možná poznal, že pracuju v Delmartu. Do salátu jsem si dala římský salát, ledový, čekanku, rukolu, cuketu, květák, brokolici, cizrnu, kukuřici, vajíčko a medovo-hořčičnou + chilli zálivku. Salátu jsem snědla tak polovinu. K odpolední svačině jsem si dala skořicového šneka a k večeři zbytek salátu a americké brambory. A protože jsme se celý den z práce toužebně dívali na vánoční trhy, zašli jsme konec směny oslavit jedním svařákem 🙂

Neděle 29. 11.

Neděle byla ve znamení dodělávání restů, úklidu, mytí oken (mýt okna když mrzne a prší není úplně nejlepší nápad:D) a sledování biatlonu. Snídala jsem 2 plátky bábovky od babičky a čtvrtku pomela, svačila jsem zapečený toust se šunkou a sýrem a k obědu jsem měla zeleninovou polévku s kapáním a hovězí na houbách s bramborami a dušenou mrkví.

K odpolední svačině jsem si dala jenom pomeranč, protože jsem neměla moc hlad a k večeři jsem si zapekla papriky a rajčata zakápnutá avokádovým olejem, k tomu tuňák a kuskus. Večer jsem jenom přečetla pár věcí k bakalářce a podívala se na pár dílů oblíbeného seriálu:D (momentálně je to Masters of Sex) a šla spát, protože jsem další den musela vstávat na ranní.

Pondělí 30. 11.

Vstávala jsem sice v půl páté, ale v kuchyni už na mě čekaly namočené vločky (hashtag overnightoats:D) s banánem, bílým jogurtem a goji. V práci mi pak bylo řečeno, že na své šestihodinové směně nebudu mít žádnou pauzu, což je pro mě asi ta nejtragičtější zpráva. Pokud chcete, aby se mnou bylo k nevydržení, seberte mi pauzu na jídlo. Protože jsem se kvůli tomu dost rozčilovala a nespokojeně si brblala pod fousy, nakonec mě na tu pauzu radši pustili 😀 Dala jsem si bílý jogurt, makový koláček a jablko. Obědvala jsem cestou z práce do školy sendvič se šunkou od kosti, goudou a ledovým salátem. Po škole jsem se stavila ve zdravé výživě, koupila si na svačinu arašídové máslo a na večeři seitan a doma pak slavnostně zjistila, že jsem oboje nechala v obchodě na pultu 😀 Asi to nepřekvapí nikoho, kdo mě trochu zná. Tak jsem si nakonec dala kus starého chleba se sýrem. K večeři jsem si uvařila rýžové nudle s kapkou sezamového oleje a sojovky, k tomu jsem si opekla robi a přihodila zbytek pečených paprik a rajčat z předchozího dne. Poslední dobou se u mě velké vaření holt nekoná, ale i tak jsem si pochutnala. Později už jsem si jenom nakrájela trochu zeleniny.

No a to je z mého týdne asi všechno. Bude váš časem ještě zajímat video v podobném duchu, nebo jsem vás unudila ? 🙂 A.