Prázdninoví oblíbenci – FOOD

Oblíbené potraviny, recepty, podniky za červenec-září.

NEJOBLÍBENĚJŠÍ POTRAVINY:

Andy:
Arašídové máslo Krekeltje Pindakaas – víc o arašídových máslech si můžete přečíst v jejich srovnání TADY
Instantní směsi na kaše od Nominal – Nepřislazované směsi na obilninové kaše. Mou nejoblíbenější je jáhlová a semínková. Najdete je například v prodejnách Sklizeno, Delmart, v Tescu, ale určitě i v mnoha dalších prodejnách zdravé výživy.
Verča:
Arašídové máslo Meridian
Mandlové máslo Justin´s
Kuřecí filety Royal – nejlepší šunka z Kauflandu
NEJOBLÍBENĚJŠÍ PODNIK:

Andy:
Kitchen Ramen Bar – Japonská restaurace zameřená na polévku Ramen. Ceny se mohou zdát trochu vyšší, ale obávám se, že dobrý a levnější ramen by bylo těžké hledat. Doporučuji všem milovníkům asijské kuchyně a koneckonců i všem ostatním, tady si to člověk musí zamilovat 🙂
Verča:
Restaurace Lavande – Krásná restaurace s milou obsluhou, která nabízí moderní italskou a francouzkou kuchyni, v provedení jak pro milovníky masa, tak vegetariány a celiaky. Podívat se můžete i na recenzi.

NEJOBLÍBENĚJŠÍ RECEPT:

Andy: 
Pečená zelenina s polentou a chilli dipem Rychlovka, která překvapí svou skvělou a zajímavou chutí. Brzy se na stránkách objeví recept!
Quiche s chobotnicí – RECEPT
Kulajda


Verča:
Špenátový salát s řepou a pomerančem – RECEPT
Grilovaný kapr s kmínem – RECEPT
Kančí na šípkové omáčce s domácím knedlíkem – CIZÍ RECEPT
Steak z tuňáka s čočkou Beluga a kedlubnovým pyré – RECEPT


NEJHORŠÍ ZÁŽITEK SPOJENÝ S JÍDLEM:

Andy:
Raw proteinová tyčinka Raw Energy s příchutí banánu – Ochutnala jsem ji čistě pro zajímavost a znovu už si jí rozhodně nekoupím. Za prvé proto, protože mi její konzumace přijde poměrně zbytečná a tím spíš za cenu 49,-, za druhé proto, protože mi tak strašně moc nechutnala. Zajímalo by mě, jestli je tu někdo, komu přijde dobrá?
Mandlové mléko s rozmixovanou hruškou – Vždy si do rostlinného mléka mixuji med nebo banán, aby mělo tu správnou chuť, jenže tentokrát mi došly banány a med jsem neměla po ruce, tak jsem použila hrušku. Na tu chuť nezapomenu, bohužel jsem to celé musela vylít do záchodu.